Jak zapakować paczkę do wysyłki?

Jak zapakować paczkę do wysyłki?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osoby prowadzące sklep internetowy lub jakikolwiek inny biznes polegający na sprzedaży towarów każdego dnia muszą wysyłać wiele paczek do klientów. Przesyłki te powinny być we właściwy sposób zapakowane i zabezpieczone, tak aby dotarły do adresatów nieuszkodzone. W przeciwnym bowiem razie trzeba się liczyć z możliwością zwrotu, zagubienia w trakcie transportu czy problemami z otrzymaniem pieniędzy z ubezpieczenia. Jednym z niezbędnych elementów wykorzystywanych w trakcie pakowania jest standardowa folia stretch. Pozostałe zostaną opisane w dalszej części artykułu.  

Modelowa procedura przedstawiona w kilku krokach

Aby perfekcyjnie zapakować towar do wysyłki, należy w pierwszej kolejności przygotować odpowiedni karton lub kopertę. Gabaryty takiego opakowania powinny być nieco większe niż rozmiar samego produktu, ponieważ ogranicza to do minimum ryzyko wstrząsów czy przemieszczania się w transporcie. Następnie trzeba bardzo dokładnie zabezpieczyć rzeczy umieszczone w paczce, zwłaszcza jeśli są one delikatne (np. porcelana, szkło). Owijamy zatem precyzyjnie każdy element za pomocą papieru lub folii bąbelkowej dostępnej na https://www.folie-stretch24.pl/folia-babelkowa/1/full, a dodatkowo możemy go schować do worka foliowego.

Poza tym wypełniamy wolną przestrzeń w pudełku z użyciem starych gazet albo specjalnych kulek styropianowych. W ten sposób unieruchomimy towar i skutecznie ochronimy go przed uszkodzeniami mechanicznymi. Przedostatnim krokiem jest kilkukrotne zaklejenie paczki wytrzymałą i wystarczająco szeroką taśmą pakowną – konieczne w miejscach, w których się zamyka opakowanie, ale nie tylko. Dla zwiększenia pewności można do tego celu zastosować folię stretch. Na samym końcu naklejamy na zewnątrz wszelkie niezbędne etykiety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Witaminy poprawiające stan cery
Witaminy poprawiające stan cery
Jesień i zima to okres, w którym skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie i podrażnienia. Warto więc mocniej niż zwykle […]
Ostatnie wpisy