Jaką pościel kupić na lato?

Wiele osób uważa, że pościel dla dzieci czy dorosłych w żadnym stopniu nie wpływa na jakość oraz komfort snu. Jest to mylne przekonanie, zważywszy na to, że poszewki wykonuje się z różnych materiałów, które posiadają określone właściwości. Wybór odpowiedniej pościeli ma szczególne znaczenie zwłaszcza w okresie letnim, kiedy nie tylko na zewnątrz, ale również wewnątrz domu panują wysokie temperatury. W takich warunkach pożądaną cechą jest przewiewność i delikatność tkaniny.

Gwarancja komfortowego snu w upalne dni

W okresie letnim zdecydowanie najlepiej spisują się pościele wykonane z delikatnych i śliskich materiałów, ponieważ dają poczucie chłodu na skórze. Doskonałym przykładem jest pościel satynowa, charakteryzująca się dużą przewiewnością i jednocześnie eleganckim wyglądem. Jest to w zasadzie produkt z bawełny z dużą domieszką splotu satynowego, który sprawia, że tkanina nabiera specyficznego połysku. Zrobione z niej poszewki są niezwykle miękkie i lekkie, a na dodatek nie gniotą się, co ma duże znaczenie dla osób nie przepadających za prasowaniem. Alternatywą na upalne dni jest pościel 200×220, 180×200 lub 160×200 cm, wykonana z jedwabiu, czyli materiału posiadającego mnóstwo zalet. Przede wszystkim jest niezmiernie przyjemna w dotyku, więc spanie pod nią to prawdziwa rozkosz.

Jedwab to wysokiej klasy tkanina, która odznacza się lekkością, znakomicie wentyluje i jest odporna na przyciąganie kurzu, w związku z czym idealnie sprawdzi się w przypadku osób zmagających się z różnego rodzaju alergiami. Posiada ponadto wybitnie dużą higroskopijność, co oznacza, że potrafi wchłonąć znacznie większą ilość wilgoci niż inne pościele, nie zostawiając przy tym żadnych mokrych śladów ani na poduszce, ani na kołdrze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

pięć + 12 =