Jaki narożnik wybrać do spania?

Jaki narożnik wybrać do spania?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Narożnik z funkcją spania, czyli popularna „rogówka” to bardzo praktyczny mebel goszczący w salonach w wielu mieszkaniach i domach. Jeśli dopiero planujesz zakup rozkładanego narożnika, skorzystaj ze wskazówek, które zamieszczamy poniżej. Pomogą one wyjaśnić wiele wątpliwości dotyczących kwestii, jaki narożnik wybrać do spania?

Narożnik w odpowiednim kształcie i rozmiarze

Narożnik do spania powinien przede wszystkim pasować do wnętrza, w którym ma się znajdować. Nie możemy kierować się wyłącznie wygodą, gdyż często ograniczają nas wymiary pomieszczenia. Popularny kształt narożnika to litera L. Przed zakupem powinniśmy sprawdzić, czy narożnik ma oznaczenie „lewy” lub „prawy”. Oznaczenie to dotyczy strony, po której znajduje się szezlong. Obecnie wiele narożników produkowanych jest w taki sposób, aby możliwe było zamienne ustawienie szezlongów. Czasem trzeba jednak zdecydować, w którą stronę stanie mebel. Jeśli pozwala na to przestrzeń, można dostosować jego ustawienie na przykład do ulubionej pozycji snu względem okna.

Narożnik z wygodną powierzchnią spania

Minimalna szerokość powierzchni wygodnej do spania dla dwóch osób to 140 cm. Optymalne rozwiązanie to przynajmniej 160 cm. Wszystko tak naprawdę zależy od tego, ile pozostało przestrzeni wolnej, przeznaczonej na rozłożenie narożnika.

Narożnik wyposażony w dodatkowe przydatne funkcje

Warto wybrać narożnik, który łatwo się rozkłada. Nowoczesne mechanizmy pozwalają na rozłożenie tego mebla poprzez pociągnięcie jednego elementu do siebie. Prosty system rozkładania ma znaczenie, zwłaszcza gdy narożnik będzie używany do spania codziennie. Ponadto, w narożniku do spania przyda się miejsce na pościel.

Wygląd narożnika do spania
Narożnik będzie wygodniejszy do spania, gdy nie będzie posiadał dużej ilości pikowań, przeszyć i zdobień. Lepszym wyborem będzie narożnik o klasycznej formie i prostych kształtach.

Duży wybór narożników znajdziesz w internetowym sklepie z meblami Sofart.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Oryginalny wystrój przedpokoju
Oryginalny wystrój przedpokoju
Przedpokój to najmniejsze pomieszczenie w naszym mieszkaniu. Nie spędzamy w nim zbyt wiele czasu, a zatem nie specjalnie przywiązujemy uwagę […]
Ostatnie wpisy