Jakie gadżety i akcesoria uatrakcyjnią życie każdego kota?

Jakie gadżety i akcesoria uatrakcyjnią życie każdego kota?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Przyjmując pod swój dach puszystego przyjaciela chcemy, żeby czuł się z nami jak najlepiej. Nowi właściciele często mają wątpliwości w jakie gadżety się wyposażyć, aby kot dostawał co dzień porcję rozrywki, a przy tym naprawdę korzystać z zakupionych zabawek. Okazuje się, że koty wcale nie są tak wybredne, jakby się wydawało. Wystarczy wiedzieć co nieco o ich psychice i o tym, jak żyły zanim zostały udomowione.

Zaspokój instynkt łowcy

O konieczności posiadania drapaka nie trzeba nikogo informować, bo prawdopodobnie pupil poinformuje o tym sam – poprzez podrapane meble. Jednak to nie wystarczy. Koty potrzebują odpowiedniej ilości ruchu, dlatego tak chętnie gonią cenie i czerwoną kropkę lasera. Dobrym pomysłem jest zakup myszki lub innej zabawki na wędce. Wystarczy zacząć poruszać nią przed mruczkiem, a on niebawem dołączy do zabawy. Już kwadrans energicznej zabawy zmęczy kota i zapewni mu dzienną porcję ruchu.

Koty lubią przebywać na wysokości, ponieważ z tej perspektywy lepiej widzą cały teren. Jeśli masz do zagospodarowania kawałek ściany, warto pomyśleć, czy nie zmieściła by się tam półka dla kota. Wykonane z naturalnych materiałów są nie tylko mocne i trwałe, ale też bezpieczne dla zdrowia pupila. Istnieje ich kilka rodzajów, dlatego można dobrać je do wystroju wnętrza a nawet stworzyć ciekawą kompozycję, która będzie jednocześnie atrakcyjna dla zwierzaka. Należy pamiętać, aby taką półkę zamontować solidnie na ścianie (według zaleceń producenta), a potem obserwować jak kot chętnie z niej korzysta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak zaoszczędzić miejsce w kabinówce?
Jak zaoszczędzić miejsce w kabinówce?
Problem niewystarczającej ilości miejsca w bagażu kabinowym dotyka prawie każdego pasażera, szczególnie korzystającego z tanich linii lotniczych. Nie oszukujmy się, […]
Ostatnie wpisy