3 narzędzia, które można znaleźć w gabinecie dentystycznym

3 narzędzia, które można znaleźć w gabinecie dentystycznym
sposob-na
Zdrowie i medycyna
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dentyści odgrywają zasadniczą rolę w branży stomatologicznej. Oprócz zapobiegania próchnicy, chorobom dziąseł i innym problemom zdrowotnym jamy ustnej, dentyści dbają również o to, aby zęby ich pacjentów wyglądały dobrze i zdrowo.

W gabinecie stomatologicznym można znaleźć wiele narzędzi. Do najczęściej spotykanych należą:

Kątnica dentystyczna

Narzędzie to służy do wiercenia otworów w zębach w celu wykonania wypełnień lub umieszczenia na nich koron. Każda kątnica stomatologiczna – e-meditrans.pl posiada również wiele przystawek, które są potrzebne do czyszczenia zębów przed wykonaniem jakichkolwiek zabiegów stomatologicznych.

Skalery i kirety

Narzędzia te służą do usuwania kamienia nazębnego z zębów. Są one szczególnie przydatne podczas leczenia pacjentów z chorobami przyzębia lub zapaleniem dziąseł, ponieważ mogą usunąć płytkę nazębną i kamień, które mogą być przyczyną problemu. Pomagają również ocenić, czy doszło do recesji dziąseł, co oznaczałoby konieczność wykonania bardziej zaawansowanych procedur przez specjalistę.

Lusterko dentystyczne

Lustro dentystyczne to rodzaj lustra, które ma przymocowany reflektor, aby dentysta mógł wyraźnie widzieć wnętrze jamy ustnej podczas pracy. Lustro pomaga dentystom zobaczyć wnętrze ust swoich pacjentów. Służy ono do oglądania obszarów jamy ustnej, które bez niego nie są dobrze widoczne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Witaminy poprawiające stan cery
Witaminy poprawiające stan cery
Jesień i zima to okres, w którym skóra jest szczególnie narażona na wysuszenie i podrażnienia. Warto więc mocniej niż zwykle […]
Ostatnie wpisy