Jakie są filtry?

Filtry montowane są w instalacjach wentylacyjnych, by zagwarantować ochronę przed licznymi zanieczyszczeniami występującymi w powietrzu, które pozostając w kanałach wentylacyjnych mogą uszkodzić całe instalacje lub jej poszczególne elementy. Służą również poprawie jakości powietrza w domach i mieszkaniach oraz wielu obiektach użytkowych. Dobry produkt to taki, który spełnia określone parametry m.in. utrzymana na odpowiednim poziomie absorpcja przy jak najmniejszym oporze powietrza.

Sama filtracja polega na eliminowaniu cząsteczek cieczy lub gazu z powietrza. Przy tej tematyce warto wspomnieć o jednym z popularniejszych modeli, mianowicie o filtrze węglowym do wentylacji mechanicznej. Najczęściej wykonywane są pojedyncze komory albo wkłady. W przypadku niewielkich powierzchni pomieszczeń i jednocześnie niewielkich stężeń zapachów montuje się obszary węglowe w ułożeniu zygzakowatym dla filtrów komorowych lub kanałowych.

Krystalicznie czyste powietrze z małą pomocą

Innym rodzajem filtrów są kieszeniowe, które podobnie jak kasetowe, charakteryzuje przede wszystkim: bardzo łatwy montaż, szybka i prosta wymiana na nowy, długa żywotność i trwałość, a także dobra skuteczność. Z przykładowym ich cennikiem można zapoznać się na  https://www.filterpoz.pl/oferta/filtry-kieszeniowe/cennik/.

 Specjaliści wskazują jeszcze jedno, podstawowe rozróżnienie tych akcesoriów, czyli filtry: wstępne (zgrubne), dokładne, absolutne (wysokoskuteczne) HEPA i absolutne (wysokoskuteczne) ULPA. Stosowanie tych urządzeń zabezpiecza przed przedostawaniem się zanieczyszczeń do wnętrza centrali, a także powstawania uszkodzeń.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

osiem + osiem =