Jakie są rodzaje pudełek?

Jakie są rodzaje pudełek?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Skorzystaj z naszego poradnika i poznaj najpowszechniejsze rodzaje pudełek. Specjalnie na potrzeby tekstu dokonaliśmy podziału pudeł ze względu na kilka kategorii.

Podział ze względu na użyteczność

Na naszym rynku znajdziemy wiele pojemników o różnym zastosowaniu. Oprócz zwyczajnych kartonów na sprzęty AGD i RTV, funkcjonują również inne, które pełnią funkcje ozdobne. Są to między innymi pudełka prezentowe albo pojemniki przeznaczone na biżuterię. Te pierwsze pokryte są ozdobnym wykończeniem, które przykuwa wzrok i sprawia radość obdarowanej osobie. Te drugie stanowią coś w rodzaju tajnej skrytki na skarby.

Kryterium drugie: zastosowany materiał i wytrzymałość

Plastik, papier, karton. Istnieje wiele tworzyw, z których z powodzeniem tworzone są różnego rodzaju pudła. Najpopularniejsze dwa to karton i polipropylen. Nic dziwnego, są to materiały wytrzymałe oraz tanie w uzyskaniu.

Inne aspekty techniczne

W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych pudełek w najróżniejszych kształtach, kolorach oraz rozmiarach. Możemy natrafić zarówno na pudełka w kształcie serca i rozmiarze kilka centymetrów na kilka centymetrów, jak i na te o bardziej ascetycznej formie, za to ogromnej wielkości.

Kolejny wyróżnik: sposób zamknięcia

Kupując pudła często zwracamy uwagę na rodzaj zamknięcia. Wyróżniamy pudła klapowe, dwuczęściowe, jednoczęściowe czy też składane, do których złożenia niekonieczne jest użycie kleju. Klasycznym rodzajem jest także pudełko spód wieko, które jest otwierane z góry. Doskonale sprawdza się jako pojemnik na biżuterię czy prezenty.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czym się kierować przy wyborze kreacji na elegancki wieczór?
Czym się kierować przy wyborze kreacji na elegancki wieczór?
Randka, odświętny obiad, rocznica ślubu to okazje, które wymagają specjalnego doboru kreacji. Zwłaszcza dla pań wybór odpowiedniego stroju stanowi spore […]
Ostatnie wpisy