Jakie są rodzaje pudełek?

Skorzystaj z naszego poradnika i poznaj najpowszechniejsze rodzaje pudełek. Specjalnie na potrzeby tekstu dokonaliśmy podziału pudeł ze względu na kilka kategorii.

Podział ze względu na użyteczność

Na naszym rynku znajdziemy wiele pojemników o różnym zastosowaniu. Oprócz zwyczajnych kartonów na sprzęty AGD i RTV, funkcjonują również inne, które pełnią funkcje ozdobne. Są to między innymi pudełka prezentowe albo pojemniki przeznaczone na biżuterię. Te pierwsze pokryte są ozdobnym wykończeniem, które przykuwa wzrok i sprawia radość obdarowanej osobie. Te drugie stanowią coś w rodzaju tajnej skrytki na skarby.

Kryterium drugie: zastosowany materiał i wytrzymałość

Plastik, papier, karton. Istnieje wiele tworzyw, z których z powodzeniem tworzone są różnego rodzaju pudła. Najpopularniejsze dwa to karton i polipropylen. Nic dziwnego, są to materiały wytrzymałe oraz tanie w uzyskaniu.

Inne aspekty techniczne

W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych pudełek w najróżniejszych kształtach, kolorach oraz rozmiarach. Możemy natrafić zarówno na pudełka w kształcie serca i rozmiarze kilka centymetrów na kilka centymetrów, jak i na te o bardziej ascetycznej formie, za to ogromnej wielkości.

Kolejny wyróżnik: sposób zamknięcia

Kupując pudła często zwracamy uwagę na rodzaj zamknięcia. Wyróżniamy pudła klapowe, dwuczęściowe, jednoczęściowe czy też składane, do których złożenia niekonieczne jest użycie kleju. Klasycznym rodzajem jest także pudełko spód wieko, które jest otwierane z góry. Doskonale sprawdza się jako pojemnik na biżuterię czy prezenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dziewięć + sześć =