Jakie są zalety korzystania z nitonakrętek?

Jakie są zalety korzystania z nitonakrętek?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Do montażu różnych elementów, potrzebne jest odpowiednie wyposażenie w postaci drobnych detali złącznych. Jednymi z nich są tzw. nitonakrętki, używane w wielu branżach. Są to części przypominające nity rurkowe, które posiadają gwintowaną wewnętrznie część. Poza nią, posiadają także, część niegwintowaną oraz kołnierz. Dzięki różnym zaletom, ich zastosowanie jest bardzo szerokie.

Pozytywne cechy nitonakrętek

Nitonakrętek TC/SC/1,używa się zazwyczaj do łączenia blach oraz profili o cienkich ścianach. Ich główną zaletą jest szybki montaż, który znacząco usprawnia prowadzenie wszelkich prac. Gwarantują one także szczelność łączenia, dzięki czemu nie będą powodem usterek związanych z przepuszczalnością. Pomaga w tym zastosowanie uszczelki, która w konkretnych egzemplarzach znajduje się pod kołnierzem. Dodatkowo proces instalacji takich nakrętek można w łatwy sposób zautomatyzować, pod warunkiem że użyje się do tego specjalistycznego sprzętu, takiego jak dostosowane do nich nitownice. Można je kupić m.in. na https://mocujemy.pl/portfolio-items/deform-nut-sc1/.

Nakrętki tego typu mogą wymagać odpowiedniego gniazda w narzędziu do instalacji. Dzięki temu produkty takie jak: https://mocujemy.pl/portfolio-items/kinmar-permanent/, po montażu pozostawią bardzo czyste i eleganckie wykończenie, bez wspomnianych już nieszczelności lub nierównych powierzchni. Wszystkie te aspekty świadczą o tym, że nitonakrętki to elementy zdecydowanie warte uwagi i niezwykle pomocne w drobnych pracach monterskich.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak dbać o higienę narzędzi kosmetycznych
Jak dbać o higienę narzędzi kosmetycznych
Dbanie o higienę narzędzi kosmetycznych jest jedną z czynności, na które powinniśmy zwrócić uwagę, jeżeli często korzystamy z przyrządów do […]
Ostatnie wpisy