Czy przesyłki kurierskie dla firm są drogie?

Czy przesyłki kurierskie dla firm są drogie?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Istnieje kilka czynników, które trzeba uwzględnić, przy wysyłaniu paczki. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z usług kurierskich, możemy zauważyć, że ceny są bardzo różne. Rodzaj paczki i usługi dostarczania będą miały wpływ na ostateczny koszt wysyłki.

Rodzaj paczki

Koszt przesyłek kurierskich jest w dużej mierze zależny od wagi i rozmiaru paczki. Im cięższa jest paczka, tym droższy będzie koszt przesyłki. Jednym ze sposobów na zmniejszanie kosztów jest wysyłanie więcej niż jednej przesyłki na raz. Wiele firm kurierskich oferuje bowiem interesujące rabaty przy dużych zamówieniach. Można także obniżyć koszty, wysyłając paczkę bezpośrednio u kuriera niż czekać, aż on ją od nas odbierze. Możemy również zaproponować odbiorcy samodzielne odebranie paczki z firmy kurierskiej, ale nie wszyscy oferują taką usługę. Zamiast wysłać jedną ciężką paczkę, wyślijmy kilka lekkich.

Rodzaj usługi dostawy

Jeżeli wybierzemy usługę dostawy następnego dnia, będzie droższa niż standardowa dostawa. Jeśli zależy nam na obniżeniu kosztów, wybierzmy tanie przesyłki kurierskie. Większość firm dostarczy przesyłki do godziny 13, jednak kilka oferuje też opcję do 9 rano. Należy pamiętać o prostej zasadzie, im szybciej będziemy chcieli dostarczyć przesyłkę, tym więcej zapłacimy.

Koszt zabrania paczki

Chociaż bardzo wygodnym rozwiązaniem jest zabranie przez kuriera naszej przesyłki, taniej będzie ją zabrać do magazynu firmy. Innym dodatkowym kosztem jest śledzenie przesyłki, chociaż niektóre firmy kurierskie uwzględniają to w podstawowej cenie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację przemysłową?
Dlaczego warto zainwestować w klimatyzację przemysłową?
Klimatyzacja przemysłowa to technologia, która zapewnia komfort termiczny i odpowiednie środowisko pracy dla personelu w budynkach przemysłowych. Jeśli potrzebujesz klimatyzować […]
Ostatnie wpisy