Zastosowanie druku DTG

Zastosowanie druku DTG
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Druk DTG to rodzaj druku cyfrowego, który charakteryzuje się bardzo dużą wydajnością oraz jakością nanoszonych grafik. Jest to metoda druku bezpośredniego, czyli nie trzeba wykorzystywać do niej klisz, matryc ani sit, dzięki czemu jest dużo mniej kosztowna niż inne formy. Obraz jest tutaj tworzony na podstawie projektu dostarczanego bezpośrednio z komputera, a to znowu daje możliwość personalizacji każdej sztuki materiału bez dodatkowych nakładów finansowych.

Odzież najlepszej jakości

Ten rodzaj druku najczęściej jest wykorzystywany właśnie do nanoszenia różnych grafik i obrazów na ubrania. T shirt printing jest chyba najpopularniejszą formą tej działalności. Warto stawiać właśnie na odzież z nadrukami wykonanymi za pomocą DTG, ponieważ takie grafiki cechują się dużo większą wytrzymałością oraz ostrością. Wyglądają znacznie lepiej w porównaniu do bardziej tradycyjnych metod drukowania.

Jednak koszulki to nie wszystko. Nowoczesność i uniwersalizm druku DTG polega również na tym, że dobrze radzi sobie z różną grubością materiałów. Dlatego możemy za jego pomocą możemy przygotować odzież roboczą z nadrukiem, który będzie na przykład logiem naszej firmy. W ten sposób wyróżnimy siebie lub swoich pracowników na tle innych, co może posłużyć jako dodatkowa reklama. Bardzo dużą zaletą DTG jest również to, że jest w stanie wykonać nawet bardzo skomplikowane grafiki z zachowaniem wszelkich szczegółów za niewielkie pieniądze. Nic więc dziwnego, że coraz więcej firm oraz osób prywatnych decyduje się na korzystanie z tego rozwiązania.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Drukowanie 3D – ciekawostka czy technologia przyszłości?
Drukowanie 3D – ciekawostka czy technologia przyszłości?
Druk przestrzenny to technologia, o której często jest głośno: paradoksalnie, nie tylko w kontekście możliwości, jakie daje ta metoda, ale […]
Ostatnie wpisy