Jakie wyróżniamy rodzaje basenów?

Jakie wyróżniamy rodzaje basenów?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Baseny są świetnym miejscem na relaks i cieszenie się latem. Mogą być używane do pływania, opalania i po prostu spędzania czasu z przyjaciółmi i rodziną. Istnieje wiele różnych typów basenów, z których można wybierać. Oto niektóre z najbardziej popularnych typów basenów:.

Basen kryty

Baseny kryte budowane są w piwnicach, garażach lub pomieszczeniach z osobnym wejściem na zewnątrz.

Baseny kryte są idealnym rozwiązaniem dla osób, które chcą pływać zimą, gdy temperatura powietrza na zewnątrz jest poniżej zera. Temperatura wody może być utrzymywana na stałym poziomie, co umożliwia pływanie nawet w niskich temperaturach. Ponadto ściany i sufit basenu krytego są lepiej izolowane, co pozwala na zastosowanie na nich solarnych paneli grzewczych i tym samym zaoszczędzenie na kosztach energii elektrycznej w miesiącach zimowych.

Basen zewnętrzny

Najpopularniejszym rodzajem basenów zewnętrznych są baseny naziemne. Zazwyczaj są one wykonane z tworzywa sztucznego lub włókna szklanego, ale zdarzają się również metalowe. Można je zainstalować na własnej posesji lub wynająć od firm specjalizujących się w ich montażu na prywatnych podwórkach. Idealnym przykładem basenów naziemnych są baseny stelażowe, które w swojej prostocie idealnie sprawdzają się w upalne dni. Baseny naziemne mają kilka zalet w stosunku do innych typów: nie wymagają specjalnych prac budowlanych i mogą być instalowane nawet w niewielkich pomieszczeniach, jedynym warunkiem jest to, że powinny mieć co najmniej 10 metrów kwadratowych. Są również łatwe w utrzymaniu, ponieważ nie posiadają żadnych skomplikowanych elementów konstrukcyjnych, takich jak betonowe ściany, co oznacza, że proces ich czyszczenia jest raczej prosty i nie wymagają specjalnych narzędzi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Sposoby na dotarcie z reklamą do nowych klientów
Sposoby na dotarcie z reklamą do nowych klientów
Wymagania klientów są coraz większe i znacznie lepiej sprecyzowane. To skłania producentów do udoskonalania oferty i wprowadzania nowych rozwiązań także […]
Ostatnie wpisy