Język włoski – trudny czy łatwy ?

Język włoski – trudny czy łatwy ?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 1 min. aby przeczytać ten wpis

Język włoski jest bardzo popularny. Wiele osób podejmuje jego naukę, po to, by znaleźć lepszą pracę czy swobodniej podróżować. Przyjrzyjmy się, czy język włoski jest prosty czy trudny w nauce.

Gramatyka – Włoska gramatyka nie należy do trudnych. Jest zdecydowanie łatwiejsza niż angielska, przede wszystkim ze względu na czasy, których jest mniej i są bardziej logiczne. Większość gramatyki przychodzi bezproblemowo, a jedyną trudnością może być stosowanie trybu łączącego, którego nie ma w języku polskim.

Słownictwo – Włoskie słownictwo jest bardzo proste do zapamiętania. Wiele słów jest bardzo podobnych do wyrazów z innych języków.

Zapis i wymowa – Zarówno wymowa jak i zapis są proste i intuicyjne. Nie powinny sprawiać żadnego problemu Polakom, którzy są przyzwyczajeni do występowania mnóstwa nietypowych głosek.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie szkolenia warto przejść, pracując w sektorze spożywczym?
Jakie szkolenia warto przejść, pracując w sektorze spożywczym?
Szkolenie jest istotną częścią każdej pracy, a jeśli chodzi o przemysł spożywczy, gdzie istnieje tak wiele przepisów dotyczących zdrowia i […]
Ostatnie wpisy