Kiedy należy wymienić wydech w samochodzie?

Kiedy należy wymienić wydech w samochodzie?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czy Twoje auto po uruchomieniu wydaje dziwne dźwięki? Gwizdy dobiegające spod nadwozia mogą świadczyć o uszkodzonym układzie wydechowym. Różnego rodzaju niepokojący warkot czy spaliny wydobywające się z innego miejsca niż rura wydechowa powinny zwrócić Twoją uwagę. Może okazać się, że jest już najwyższy czas na naprawę układu wydechowego w Twoim samochodzie.

Dlaczego nieszczelny wydech jest niebezpieczny

Podczas pracy silnika wytwarzają się gazy wydechowe. Część szkodliwych substancji jest neutralizowanych w katalizatorze czy filtrze DPF. Jeśli w układzie wydechowym jest jakaś nieszczelność gazy te mogą zbyt szybko wydobywać się do atmosfery. Jest to niebezpieczne dla pasażerów pojazdu, gdyż spaliny mogą zostać zassane do wnętrza pojazdu. Jeśli po otwarciu okien w samochodzie czuć wyraźny zapach spalin nie ma co zwlekać. Trzeba jak najszybciej udać się do warsztatu, żeby naprawić usterkę układu wydechowego.

Czy wydech można wymienić samemu

Jeśli masz do dyspozycji kanał samochodowy lub podnośnik możesz spróbować samodzielnej wymiany. Nie jest to jednak proste. Ze względu na temperaturę spalin układ wydechowy łatwo koroduje. Dotyczy to również śrub używanych do łączenia poszczególnych elementów tego układu. Swoje robi też sól drogowa, której zimą tak ochoczo używają drogowcy.

Podejmując się naprawy warto zaopatrzyć się w odpowiednie części. Szeroki ich wybór znajdziesz na stronie https://pamaku.pl. Jest to polski producent specjalizujący się w układach wydechowych. Korzystając ze sprawdzonych części przywrócisz swój samochód do stanu sprawności i będziesz cieszyć się bezpieczną jazdą.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jakie rodzaje amortyzatorów do motocykli jesteśmy w stanie wyróżnić?
Jakie rodzaje amortyzatorów do motocykli jesteśmy w stanie wyróżnić?
Istnieje wiele rodzajów amortyzatorów, ale możemy wyróżnić następujące: Amortyzatory wypełnione gazem Amortyzatory te posiadają wkład z gazem azotowym, który oddziela […]
Ostatnie wpisy