Kto powinien pomyśleć o przejściu na dietę sirtuinową?

Kto powinien pomyśleć o przejściu na dietę sirtuinową?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dążenie do pięknej i smukłej sylwetki spędza sen z powiek wielu kobietom i mężczyznom. Sposobem na zrzucenie zbędnych kilogramów jest dieta, która najlepsze efekty przynosi w parze z aktywnością fizyczną. Warto zwrócić uwagę na dietę sirtuinową, która ostatnio cieszy się popularnością w związku ze znaną piosenkarką Adele, która w ten sposób zrzuciła kilka nadprogramowych kilogramów.

Czym jest sirtuina?

Dieta sirtuinowa (sirtfood) obejmuje rozbudowany program dietetyczny opierający się na ograniczeniu kaloryczności spożywanych posiłków, picie zielonych koktajli, a także zwiększenie spożycia produktów, które zawierają naturalne sirtuiny. Są to substancje zaliczane do białek, które opóźniają procesy starzenia, likwidują stany zapalne organizmu, zwiększają odporność na stres. W trakcie diety należy zwiększyć spożycie produktów roślinnych – przypraw, zielonych owoców i warzyw, ziół. Program podzielony jest na III etapy, podczas których spożycie dzienne kalorii waha się od 1000 do 1500 kcal. Więcej na temat diety sirtuinowej oraz jej zalet można przeczytać na stronie https://www.nutridieta.pl/nasze-diety/sirtfood/.

Kto powinien przejść na ten rodzaj diety?

Wspomniana piosenkarka na diecie sirtuinowej schudła ponad 40 kilogramów. Oczywiście w pierwszej kolejności program dietetyczny polecany jest dla osób, które mają problem z nadwagą. Jednocześnie w ten sposób powinny chudnąć osoby, które zmagają się ze stanami zapalnymi i obrzękami, zauważają u siebie spadek sił witalnych czy pogorszenie samopoczucia. Niska kaloryczność sprawia, że ten rodzaj diety nie jest wskazany dla osób pracujących fizycznie lub uprawiających regularnie sport.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Śmierć bliskiego – czym zajmie się zakład pogrzebowy?
Śmierć bliskiego – czym zajmie się zakład pogrzebowy?
Śmierć naszych najbliższych to zawsze spory cios, który powoduje zwykle żal, smutek i rozpacz. Nie ma chyba osoby, która byłaby […]
Ostatnie wpisy