Leasing – kiedy warto go rozważyć?

Leasing – kiedy warto go rozważyć?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Leasing to jedna z najbardziej korzystnych form finansowania zakupów oraz inwestycji. Pozwala zminimalizować koszty firmy związane z zakupem samochodu lub innego sprzętu. Łączy w sobie elementy kredytu oraz dzierżawy, ponieważ daje możliwość korzystania z przedmiotu leasingu za comiesięczną opłatą. Umowa podpisywana jest na konkretny termin, po którym może on zostać wykupiony na własność lub zwrócony.

Jakie korzyści niesie za sobą leasing?

Główną i najważniejszą zaletą tego sposobu finansowania jest możliwość znacznego obniżenia zobowiązań podatkowych. Przedsiębiorca może bowiem zaliczyć do kosztów wszystkie wydatki związane z leasingownym samochodem lub sprzętem. Dzięki niemu ma on możliwość korzystania z pojazdów o wysokiej wartości rynkowej bez konieczności ponoszenia jednorazowego sporego wydatku, który może nadwyrężyć finanse firmy.

Leasing samochodów to także świetna możliwość do tworzenia floty przedsiębiorstwa, którą regularnie można wymieniać na nową wraz z zakończeniem umowy. Inną zaletą tego rozwiązania jest także większa elastyczność firm leasingowych, które nie wymagają od swoich klientów spełniania tak wielu wymogów, jak ma to miejsce w przypadku banków. Podpisanie umowy leasingowej wiąże się także z dużo mniejszą ilością dokumentów, niż w przypadku zaciągnięcia kredytu. Rozważając leasing warto zasięgnąć porady specjalistów, których można znaleźć na stronie https://premiumleasing24.pl/nasi-doradcy/. Chętnie udzielą oni odpowiedzi na wszystkie pytania oraz rozwieją wszelkie wątpliwości związane z tym tematem.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jaki domek letniskowy kupić?
Jaki domek letniskowy kupić?
Zakup domku letniskowego jest coraz częstszą opcją wybieraną przez osoby, które chcą na własnej działce mieć szybko postawiony budynek do […]
Ostatnie wpisy