Na jakie urządzenia składa się wyposażenie galwanizerni?

Na jakie urządzenia składa się wyposażenie galwanizerni?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Galwanizernia składa się z szeregu wanien, w których odbywa się elektrodepozycja metalu. Ilość energii elektrycznej przepuszczonej przez elektrolit decyduje o tym, jak gruby lub cienki jest osad. Kąpiel galwaniczna to roztwór elektrolityczny zawierający jedną lub więcej rozpuszczonych soli metalicznych, a także inne materiały, takie jak cyjanek, fluorek i podobne związki, które mogą być obecne w celu kontrolowania właściwości wytwarzanego depozytu. Istnieją również pewne kompleksy organometaliczne, które mogą być stosowane. Chemia stojąca za galwanizacją jest złożona i obejmuje wiele czynników, takich jak gęstość prądu i stosowane napięcie, temperatura, stężenie roztworów i czas spędzony w każdej kąpieli. Wyposażenie galwanizerni jest zaprojektowany tak, aby spełnić potrzeby różnych zastosowań. Chociaż dostępnych jest wiele różnych typów sprzętu do galwanizacji, wszystkie spełniają tę samą podstawową funkcję: Wykorzystują prąd elektryczny do osadzania warstwy metalu na obiekcie zanurzonym w kąpieli elektrolitycznej.

Wyposażenie potrzebne w galwanizerni to:

Urządzenie bębnowe

Maszyna bębnowa to pojemnik na kąpiele, który pozwala na przemieszczanie roztworu pomiędzy każdą kąpielą. Posiada również silnik i przekładnie do kontroli prędkości obrotów. Bęben może być wykonany z tworzywa sztucznego, stali nierdzewnej lub aluminium w zależności od charakteru jego zawartości.

Myjka natryskowa

Myjka natryskowa to urządzenie służące do usuwania luźnych cząstek z powierzchni galwanizowanego produktu. Może składać się z kompresora powietrza i dyszy rozpylającej lub może to być zautomatyzowany system, który rozpyla roztwór na powierzchnię w trakcie jej przechodzenia.

Dozowniki dodatków

Dozownik to urządzenie służące do przechowywania i dystrybucji środków chemicznych, smarów lub innych materiałów dodawanych podczas procesu cynkowania. Może to być tak proste jak wiadro lub butelka ze środkiem czyszczącym, lub może to być zautomatyzowany system, który dozuje małe ilości roztworu w regularnych odstępach czasu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak sprawdzić, czy w firmie znajduje się podsłuch?
Jak sprawdzić, czy w firmie znajduje się podsłuch?
Dziś praca detektywa kojarzy nam się tylko i wyłącznie z filmami. Tymczasem w Polsce funkcjonuje naprawdę wiele agencji detektywistycznych i […]
Ostatnie wpisy