Najbardziej orzeźwiające napoje na lato – co wybrać, aby ugasić pragnienie?

Najbardziej orzeźwiające napoje na lato – co wybrać, aby ugasić pragnienie?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W upalne dni należy pamiętać o piciu jak największej ilości płynów, które zapobiegają odwodnieniu. Oczywiście, najlepiej żeby napoje były smaczne i orzeźwiające, a przy okazji zdrowe. Delikatnie schłodzone będą prawdziwym ukojeniu w dni z wysokimi temperaturami, kiedy słońce nie zna litości. Czym się kierować podczas wyboru odpowiednich napojów na wakacje?

Tylko naturalne składniki

Na początek warto wiedzieć, jakiego rodzaju napojów lepiej unikać. Do tej listy na pewno należy wpisać wszelkie napoje gazowane z masą sztucznych dodatków, takich jak słodziki, konserwanty i barwniki. Są one niezdrowe oraz gaszą pragnienie tylko pozornie – po chwili odczuwa się jeszcze większe (w związku z potężną dawką cukru). Najlepsza na upały jest woda niegazowana bądź napoje przygotowane na jej bazie, posiadające w swoim składzie tylko naturalne składniki. Może być to choćby lemoniada (zrobiona samodzielnie lub z dobrym składem), której podstawą jest właśnie woda, sok z cytryny i cukier.

Kompot – powrót do dzieciństwa

Jakiego rodzaju napoje można jeszcze pić podczas upałów? Zdecydowanie dobrze byłoby cofnąć się w czasie i skosztować… kompotu. Całe szczęście, nie trzeba gotować go samodzielnie, lecz można wybrać choćby taki, gotowy, dostępny pod adresem https://hultaj.co/. Prawdziwy kompot zawiera w swoim składzie tylko wodę, świeże owoce, miód i opcjonalnie odrobinę cukru. Sekretem jego smaku jest też leżakowanie, które jest korzystniejsze od gotowania również pod względem wartości odżywczej owoców. Taki schłodzony kompot można serwować także najmłodszym. Na pewno pokochają ten smak.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak możemy sprawić by nasz ogród wyglądał piękniej?
Jak możemy sprawić by nasz ogród wyglądał piękniej?
Wszyscy chcemy, aby nasze ogrody wyglądały pięknie. Ale czasami trudno nam wymyślić, jak to zrobić. Oto kilka wskazówek, jak możesz […]
Ostatnie wpisy