Zamawianie paczki – jak nie dać się oszukać?

Zamawianie paczki – jak nie dać się oszukać?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek e-commerce rozwija się w naszym kraju bardzo dynamicznie i coraz więcej osób kupuje przez Internet. Są to już nie tylko tanie rzeczy, ale całkiem drogie dobra jak laptopy, czy telefony komórkowe. Oszuści niestety w dalszym ciągu są aktywni, dlatego nigdy nie można być pewnym uczciwości sprzedawcy. Część ludzi z tego powodu nadal bardzo obawia się kupowania online. Są nawet tacy, którzy rezygnują z dokonywania zakupów w obawie przed zostaniem oszukanym.

Są jednak sposoby na to, by ograniczyć do minimum ryzyko związane z nieotrzymaniem produktu po wysłaniu pieniędzy. Najlepszym z nich jest przesyłka za pobraniem, dzięki której płacimy dopiero w momencie, gdy kurier wręcza ją nam do rąk. Pomimo tego musimy dobrze sprawdzić zawartość koperty, bo nigdy nie wiadomo, czy drogocenna rzecz jest w nienaruszonym stanie. Dopiero gdy upewnimy się, że wszystko jest w porządku, możemy zapłacić kurierowi. W innym wypadku najlepiej nie przyjąć towaru i zgłosić reklamację.

Gdzie jest moja przesyłka?

Istnieją też metody na to, by sprawdzić, gdzie w danym momencie znajduje się przesyłka. Usługę jej śledzenia oferuje między innymi kurier UPS, a szczegóły na ten temat można znaleźć na https://www.epaka.pl/sledzenie-przesylek/ups. Dzięki niej mamy możliwość zobaczenia, w jakim mieście aktualnie jest składowany nasz przedmiot. Zazwyczaj przewozi się je pomiędzy centrami logistycznymi. Firmy kurierskie robią wszystko co w ich mocy, by dostarczyć towar jak najszybciej. Gdy otrzymamy informację, że paczka znajduje się w pobliskim mieście możemy być niemal pewni, że doręczona nam zostanie już następnego dnia.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Dlaczego dzieci powinny jeść olej lniany?
Dlaczego dzieci powinny jeść olej lniany?
Organizm dziecka nieustannie się rozwija, dlatego dieta ma niebagatelne znaczenie dla jego zdrowia i dobrej kondycji. Jednym z jej najważniejszych […]
Ostatnie wpisy