Najnowsze rodzaje osłon okiennych

Najnowsze rodzaje osłon okiennych
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Rynek dekoratorski to prężnie rozwijająca się branża. Czasami warto zainteresować się nowinkami, które pomogą nam ciekawie zaaranżować pomieszczenia. Przecież dekoracje okna to nie tylko firanki i zasłony. Okna dachowe też nie muszą być osłonięte wyłącznie tradycyjnymi roletami. Poniżej dwie ciekawe propozycje z nowości wnętrzarskich, które doskonale sprawdzą się również na poddaszu.

Plisowana osłona

Nowością na rynku są tak zwane plisy dachowe. Jest to rodzaj rolety, która zamontowana na oknie dachowym, zwija się w formę tak zwanej harmonijki. Czym się różni od tradycyjnej rolety? Mechanizmem działania i wyglądem. Roleta po rozwinięciu ściśle przylega do powierzchni szyby, podczas gdy plisa ma postać harmonijki dzięki czemu dodaje uroku aranżacji. Zaletą plis jest nie tylko ich ciekawy wygląd, ale również stosunkowo niska cena. Warto się za nimi rozejrzeć by urozmaicić nieco wystrój pomieszczenia.

Tkaniny w minimalistycznym wydaniu

Drugą propozycją, która coraz częściej pojawia się w katalogach, jest tak zwana roleta rzymska. To bardziej elegancka wersja osłony okiennej wykonana z różnego rodzaju tkanin. Roleta zamontowana na prowadnicach zwija się jak wachlarz. Może być wykonana wyłącznie z jednej tkaniny, ale coraz częściej też spotykamy na rynku rolety podwójne. Pozwalają one bardziej precyzyjnie dozować ilość światła w pomieszczeniu. Składają się z dwóch warstw. Jedna jest przeźroczysta, podczas gdy druga, wierzchnia, całkowicie blokuje dopływ światła.

W dzień można zatem pozostawić na oknie wyłącznie spodnią warstwę przypominającą firankę, na noc zaś, bądź gdy w dzień chcemy ograniczyć dopływ palącego światła słonecznego, opuszczamy także warstwę wierzchnią. Rolety rzymskie to bardziej stylowa propozycja, pasująca nie tylko do nowoczesnych aranżacji, ale również do pomieszczeń w tradycyjnym stylu. Wszystko zależy od wyboru tkanin z których wykonane są osłony.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
W jakich dziedzinach korzysta się z tzw. clean roomów?
W jakich dziedzinach korzysta się z tzw. clean roomów?
Clean roomy to specjalne pomieszczenia charakteryzujące się w pełni kontrolowanymi parametrami o charakterze środowiskowym. Są w nich wdrożone zaawansowane rozwiązania […]
Ostatnie wpisy