Niezbędne rzeczy, które trzeba zabrać na wakacje

Wybierasz się na rodzinny urlop, ale jeszcze nie wiesz, co należy spakować do walizki? Oto lista najważniejszych rzeczy, które powinny się znaleźć w bagażu.

Niezbędnik

Bez względu na to, dokąd się wybieramy musimy pamiętać o podstawach, czyli kremie z filtrem UV, okularach przeciwsłonecznych oraz nakryciu głowy. Dobrze jest też mieć w zanadrzu coś przeciwko komarom. W naszym wakacyjnym niezbędnik powinna się również znaleźć apteczka z wodą utlenioną, bandażem, plastrami oraz aspiryną i węglem aktywnym. Na wszelki wypadek miejmy też przy sobie latarkę oraz bidon na wodę.

Plażowanie

Jeżeli planujesz wakacje nad morzem lub jeziorem, przede wszystkim musisz pamiętać o stroju kąpielowym. Wydaje się to oczywiste, ale to, że każda kobieta ma w szafie kilka kompletów bikini, nie oznacza, że tak samo sytuacja wygląda w szufladzie z bielizną męską. Dlatego na wszelki wypadek warto się upewnić, że wszyscy panowie w rodzinie, od tych najstarszych do najmłodszych, mają odpowiednie kąpielówki. W razie potrzeby ich różne modele można zamówić na https://www.ramatuelle.pl/kolekcja-ojciec-syn/.  Na plaży przyda się również duży koc lub ręcznik. Dla młodszych plażowiczów można przygotować dmuchane koło lub piłkę, z którą można się popluskać w wodzie.

Turystyka miejska

Podczas wielogodzinnych wędrówek przydadzą się wygodne buty. Ale pamiętajmy również o bezpieczeństwie. Jeśli planujemy zwiedzanie miast lub wycieczki do zatłoczonych miejsc, pomyślmy też o jaskrawym, charakterystycznym elemencie ubioru dla naszego dziecka. Siedmiolatek w koszulce polo pomarańczowej będzie łatwiejszy do zlokalizowania w tłumie turystów. Możemy też dać dziecku brelok na łańcuszku, na którym znajdą się informacje pozwalające nawiązać z nami kontakt, np. imię dziecka oraz numer telefonu rodzica.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia + 19 =