O czym należy pamiętać podczas organizacji uroczystości komunijnej naszego dziecka?

O czym należy pamiętać podczas organizacji uroczystości komunijnej naszego dziecka?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Pierwsza komunia to bardzo ważne wydarzenie w życiu dziecka, które ma charakter religijny i duchowy. Taka uroczystość wymaga odpowiedniej oprawy, która pomoże naszej pociesze jeszcze bardziej poczuć niezwykłość tej okazji. Na jakie sprawy warto zwrócić szczególną uwagę?

Drobiazgi, które budują atmosferę

Przygotowania do przyjęcia Pierwszej Komunii Świętej trwają dłuższy czas – odbywają się podczas katechezy w szkole i kościele. Jest to zwieńczenie pewnego etapu rozwoju religijnego, który tradycyjnie świętuje się w towarzystwie najbliższej rodziny. Co zrobić, żeby nasze dziecko czuło powagę i istotę tej sytuacji? Na pewno przydatne będą tutaj zaproszenia na komunię. Wręczając je gościom osobiście, dziecko nabierze przekonania jak ważna jest to okazja. Dobrze byłoby też włączyć pociechę w każdy etap organizacji przyjęcia komunijnego – wybór lokalu, potraw oraz wszelkich innych elementów. W końcu, jest to jego uroczystość i powinno czynnie uczestniczyć w jej przygotowaniu.

Tort i inne ważne elementy uroczystości

Obiad czy też przyjęcie komunijne może odbywać się w domu, ogrodzie czy też restauracji. Poza odpowiednim menu, oczywiście należy pamiętać o torcie – wszystkie dzieci z niecierpliwością czekają na ten przysmak. Ważne, żeby był odpowiednio udekorowany i nawiązywał do okazji (a na pewno był biały). Dobrym pomysłem będzie też zadbanie o wygląd stołów – delikatne ozdoby czy żywe kwiaty będą wyglądać bardzo atrakcyjnie i na pewno przypadną dziecku do gustu. Całość powinna prezentować się subtelnie i z klasą – zbyt barokowe dekoracje nie będą w tym przypadku stosowne.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Księgowość uproszczona – czym jest i kiedy z niej skorzystać?
Księgowość uproszczona – czym jest i kiedy z niej skorzystać?
Dobrze prowadzona księgowość stanowi bardzo ważny aspekt funkcjonowania każdej firmy. I to niezależnie od tego, czy mamy do czynienia z […]
Ostatnie wpisy