O czym należy pamiętać zakładając franczyzę?

O czym należy pamiętać zakładając franczyzę?
sposob-na
Bez kategorii
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Franczyza to model biznesowy, w którym firma licencjonuje pomysł i zakłada sieć placówek pod własną nazwą. Franczyza umożliwia szybki rozwój szczególnie dobrze rozwiniętych i uznanych marek, firm i innych organizacji. O czym pamiętać rozpoczynając taką działalność?

Budowanie marki i promocja

Powinieneś wiedzieć, jak promować swoją markę i upewnić się, że jest ona widoczna we wszystkich możliwych kanałach. Możesz chcieć wykorzystać media społecznościowe, jak również tradycyjne kanały reklamowe, takie jak magazyny, gazety i stacje telewizyjne.

Badania rynku

Musisz przeprowadzić badania rynku, zanim zdecydujesz się na uruchomienie biznesu franczyzowego. Pomoże Ci to zrozumieć, jaki typ klientów jest zainteresowany Twoim produktem lub usługą i ile będą skłonni za niego zapłacić. Pomoże to również podjąć decyzję o rodzaju sklepu, w którym powinien znajdować się nasz biznes i czy potrzebne są tam jakieś specjalne udogodnienia (jak np. parking). Na stronie https://franczyza.liquider.eu/franczyza/ znajdziesz cenne informacje na ten temat.

Lokalizacje

Twoja lokalizacja odgrywa ważną rolę w określeniu, ile osób będzie odwiedzać Twój sklep miesięcznie, a także jaki ruch generuje on samodzielnie – sprzedaż e-commerce bardzo różni się od np. sprzedaży w cegle i sklepie! Jeśli wybierzesz złą lokalizację dla swojego sklepu, wówczas może to spowodować problemy zarówno dla Ciebie, jak i dla Twoich klientów.

Data otwarcia

Data otwarcia jest niezwykle ważna, ponieważ daje klientom pojęcie o tym, kiedy mogą spodziewać się swojego nowego sklepu.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kto musi posiadać certyfikację?
Kto musi posiadać certyfikację?
Certyfikacja jest procesem, w wyniku którego potwierdza się, że dany produkt lub usługa spełnia określone wymagania. Jest on przeprowadzany przez […]
Ostatnie wpisy