Piękne zapachy w domu – ciekawe pomysły

Piękne zapachy w domu – ciekawe pomysły
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Zapach w domu to podstawa

Ładny zapach po wejściu do domu jest tak samo ważny jak aranżacja wnętrza czy dobór funkcjonalnych mebli. Dzięki temu nasz dom kojarzy się z charakterystycznym zapachem, a my sami od wejścia czujemy się bardziej zrelaksowani i milej nam gościć bliskich. Aby utrzymać przyjemny zapach w naszym domostwie, należy pamiętać, aby regularnie wietrzyć pomieszczenia. Nieprzyjemna, dusząca woń może pojawić się w niewietrzonych, zamkniętych przestrzeniach, szczególnie w kuchni i łazience. Na szczęście znane jest kilka niezawodnych sposobów na to, by nasze otoczenie zawsze pachniało pięknie.

Nawilżacz powietrza

Na rynku dostępne są różnorodne nawilżacze powietrza, doceniane szczególnie w sezonie zimowym. Sposobem naszych mam i babć było wieszanie ceramicznego nawilżacza na żebrach kaloryfera. Obecnie technika poszła do przodu i na rynku każdy znajdziemy nowsze rozwiazania – od dużych nawilżaczy stawianych na ziemi, do tych o niewielkich gabarytach, przypominających bardziej nowoczesne gadżety niż pożyteczne urządzenie. Dużą zaletą jest także gama nawilżaczy dedykowanych dla dzieci, w rozmaitych kształtach i kolorach np. świnki, żabki czy pandy. Do każdego z nich możemy dodać kilka kropli ulubionego olejku, a zapach będzie dobrze wyczuwalny, choć nie nadmiernie intensywny.

Świece zapachowe

Do tej kategorii zaliczamy zarówno podgrzewacze zapachowe, umieszczane najczęściej na podstawce, jak i świece w słoikach. Jedne i drugie możemy dostać w wielu wyjątkowych wersjach zapachowych – od owocowych, poprzez kompozycje kwiatowe, po zapachy ulubionych słodyczy. Koszt zestawu podgrzewaczy jest stosunkowo niewielki, niestety zapach dość szybko się ulatnia.

Dyfuzor zapachowy

Hitem ostatnich lat są dyfuzory zapachowe – nie dość, że nadają pomieszczeniu piękny zapach, to wyglądają bardzo elegancko. Jednakże rynek pełen jest produktów o marnej jakości, dlatego warto skłonić się ku zakupowi dyfuzora renomowanej firmy, takiego jak dostępnego w katalogu na stronie https://bolsius.com.pl/category/zapachowe/dyfuzory/. Wysoka jakość produktu, trwałość zapachu i specjalne mieszanki zapachowe to cechy, dzięki którym nie rozczarujemy się po zakupie.

Przyjemnie pachnący dom – czas na testowanie

Warto w różnych pomieszczeniach przetestować wszystkie podane sposoby. Koło toaletki świetnie sprawdzi się dyfuzor, w salonie podgrzwacze zapachowe, a w łazience odświeżacz w areozolu. Wypróbowując różne połączenia zapachowe, nadamy swojemu mieszkaniu niepowtarzalny aromat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Permanentne czy odczepialne?
Permanentne czy odczepialne?
Zadbana oprawa oka jest dzisiaj równie ważna, co świeża cera czy wypielęgnowane paznokcie. Umiejętnie wyeksponowane rzęsy i brwi potrafią nadać […]
Ostatnie wpisy