Pierwsze mieszkanie – gdzie i jak szukać?

Poszukiwanie mieszkania do wynajęcia czy zakupu może pochłonąć długie miesiące, zwłaszcza jeśli nie wiemy, w jaki sposób robić to efektywnie. Doskonale przekonali się o tym ludzie, którzy spędzają wiele godzin przed ekranem monitora, starając się znaleźć ofertę idealną. Warto jednak wiedzieć, że te poszukiwania można znacznie przyspieszyć, stosując się do kilku prostych zasad.

Samodzielna eksploracja rynku lub biuro nieruchomości

Szukanie mieszkania to zazwyczaj długi proces, który musi być koniecznie poprzedzony właściwymi przygotowaniami. Nie należy go przekładać na ostatnią chwilę, bo to zazwyczaj droga do podpisywania umowy w dużym pośpiechu, co często skutkuje różnymi problemami. W pierwszej kolejności trzeba dokładnie określić swoje potrzeby, biorąc pod uwagę kilka czynników:

a) cenę – policzmy, ile jesteśmy w stanie wydać co miesiąc na wynajem, uwzględniając średnie stawki opłat zarówno za media, jak i za internet. W przypadku zakupu mieszkania bierzmy pod uwagę nasze aktualne możliwości finansowe, pamiętając jednocześnie o możliwości wzięcia kredytu w banku.

b) lokalizację – musimy pomyśleć, w jakiej części miasta chcielibyśmy zamieszkać: czy wolimy prywatność, czy może pełne atrakcji i hałaśliwe centrum?

c) typ mieszkania – trzeba się zastanowić, jaki typ mieszkania nam odpowiada: czy ma to być lokum w bloku lub kamienicy czy może dom jednorodzinny? Jeśli interesują nas mieszkania na sprzedaż Szczecin Kijewo będzie dobrym wyborem, bo można tam kupić dobrej jakości lokum w atrakcyjnej cenie.

Następnym krokiem powinien być wybór sposobu poszukiwania mieszkania. Niektórzy decydują się na samodzielną eksplorację ofert dostępnych na różnych specjalistycznych portalach i stronach internetowych, a inni od razu kierują swe kroki do pośrednika. Jeśli chodzi o biuro nieruchomości Szczecin jest miastem, w którym funkcjonuje wiele fachowych i uczciwych firm, potrafiących szybko wyłowić najlepiej dostosowane do naszych potrzeb mieszkania ze swoich własnych katalogów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

piętnaście + dziesięć =