Porcelana – wszystko co powinieneś o niej wiedzieć

Porcelana to od lat cenione tworzywo, które najchętniej stosujemy w postaci zastawy stołowej. Każdy, kto może poszczycić się posiadaniem oryginalnych produktów elih, zyskuje w oczach swoich gości. Niewątpliwie ta ceramika posiada w sobie ponadprzeciętny urok, ale i wiele aspektów, których nie jesteśmy świadomi. Co powinniśmy o niej wiedzieć? Poniżej krótkie wprowadzenie w porcelanowy świat.

Po czym poznać dobrą porcelanę?

Na jakość tego produktu wpływa przede wszystkim kolor oraz przepuszczalność światła. Im jaśniejsza biel oraz większa transparentność światła, tym lepsza porcelana. Wystarczy to sprawdzić, zwracając filiżankę lub talerzyk pod światło. Weryfikacji można również dokonać za pomocą dźwięku. Uderzając w element zastaw , daje się dosłyszeć dźwięczny pogłos, który również potwierdza jej dobrą jakość.

Zasady czyszczenia

Zanim dojdziemy do czyszczenia, kilka słów o przechowywaniu. Porcelanę lepiej trzymać z dala od promieniowania słonecznego, ponieważ po kilku latach możemy zauważyć niekorzystny jego wpływ w postaci blaknięcia. Zabezpieczając przed osadzaniem się kurzu, elementy zastawy dobrze jest schować w szafkach oszklonych. Jeśli chodzi natomiast o czyszczenie, to nowoczesne modele dopuszczają zmywanie w zmywarkach. Starsze zaś produkty, szczególnie o bogatych wzorach, najlepiej dla własnego komfortu, umyć ręcznie, stosując do tego celu delikatne detergenty oraz letnią wodę.

Jak nie uszkodzić porcelany?

Nie zaleca się wypełniania porcelany gorącymi płynami zaraz po wyjęciu z lodówki. Natomiast można ją wkładać do mikrofalówki, jeśli nie pokrywa jej złoto ani platyna. Długowieczności zastawy, dostępnej m.in. w tym miejscu: https://hurtowniaporcelany.pl/4_cmielow, sprzyja przede wszystkim właściwe przechowywanie oraz ostrożność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

13 − dziewięć =