Prozdrowotne trendy jakie warto wdrożyć w struktury naszej szkoły

Prozdrowotne trendy jakie warto wdrożyć w struktury naszej szkoły
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

W szkołach na całym świecie panuje moda na sportowy tryb życia i zdrowe jedzenie. Na pewno zyskają na tym dzieci, które nie są zmuszane do kupowania chipsów w szkolnym sklepiku. To właśnie od zmian nawyków żywieniowych powinny zaczynać się zmiany. Jakie trendy warto jeszcze wdrożyć w struktury szkolne? 

Dostęp do zdrowego jedzenia i dystrybutory wody

Coraz częstszym problemem dzieci jest otyłość. Nie jest to wina wyłącznie rodziców, którzy nie zawsze mają czas przygotować zdrowy posiłek dziecku. W szkołach coraz częściej rozdaje się warzywa, owoce albo mleko w kartonie. Rozbudowywana jest również oferta sklepików szkolnych, które nie opierają się już wyłącznie na chipsach albo lodach. Ważne jest też nawadnianie, gdzie pomoże dystrybutor wody ze strony https://aqua-logic.pl/dystrybutory-do-wody/do-szkoly/. Za jego sprawą dziecko być może już na zawsze zastąpi niezdrowe słodkie napoje.

Więcej wydarzeń sportowych oraz zajęć dodatkowych 

Szkoła powinna kształcić nie tylko umysłowo, ale również w zakresie sportu i gimnastyki. Wychowanie fizyczne nie zawsze okazuje się wystarczające, gdzie zajęcia ograniczają się np. wyłącznie do piłki nożnej. Szkoły coraz częściej organizują dodatkowe wydarzenia typu olimpiady albo turnieje międzyklasowe. Ciekawym trendem jest coraz większa liczba zajęć dodatkowych, gdzie dziecko może trenować swój ulubiony sport, taniec albo zapisać się na gimnastykę korekcyjną.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Salon i sypialnia w jednym
Salon i sypialnia w jednym
Często ze względu na mały metraż mieszkania musimy stworzyć w jednym pomieszczeniu dwa pokoje, przeważnie salon staje się naszą sypialnią. […]
Ostatnie wpisy