Czym czyścić skórzane buty?

Czym czyścić skórzane buty?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wysokiej jakości obuwie skórzane potrafi cieszyć swoim ponadczasowym wyglądem przez długie lata. Musimy jednak o nie odpowiednio dbać. Nawet jeśli nie jest to widoczne, buty brudzą się w trakcie codziennego noszenia. W miarę upływu czasu drobne zabrudzenia mogą wpływać na strukturę naturalnej skóry. Będą one tracić swój kolor, mogą się też łatwiej odkształcać. Jak zatem czyścić buty skórzane i jak często to robić?

Zasady czyszczenia 

Oprócz sytuacji, w których buty zostaną mocno zabrudzone poprzez błoto lub deszcz, musimy czyścić je regularnie. W zależności od częstotliwości noszenia będzie to raz na dwa tygodnie lub miesiąc. Nie bez znaczenia jest też sposób, w jaki będziemy to robić. Najprostszą metodą będzie użycie flanelowej ściereczki i wody z naturalnym, szarym mydłem. Moczymy ściereczkę w wodzie, wyciskamy dokładnie i delikatnie czyścimy nią buty. Przed myciem na mokro warto też przetrzeć je wcześniej miękką szczotką, zapobiegnie to powstawaniu zarysowań na powierzchni skóry w trakcie właściwego usuwania zabrudzeń. 

Profesjonalne środki do czyszczenia skóry

Jeśli masz do czynienia z mocniej zabrudzonym obuwiem lub po prostu chcesz mieć pewność, że dokładasz wszelkich starań, żeby zachować swoje buty w idealnym stanie, możesz sięgnąć po specjalistyczne preparaty do czyszczenia skóry. Przed sezonem jesienno-zimowym warto rozważyć też nałożenie na powierzchnię obuwia odpowiedniego impregnatu. Środki te nie są niestety ogólnodostępne. Miejscem, w którym najłatwiej je znaleźć będzie sklep z butami. Z pewnością możesz też szukać w tego rodzaju miejscu profesjonalnej porady co do doboru konkretnego środka i sposobu jego użycia. 

 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Wybieramy legowisko dla psa
Wybieramy legowisko dla psa
Zwolenników spania z czworonogami we własnym łóżku jest wiele, mimo że nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Jednak każdy […]
Ostatnie wpisy