O czym pamiętać podczas zakupu trunków na weselny stół?

O czym pamiętać podczas zakupu trunków na weselny stół?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Uroczystość weselna to ważny dzień dla państwa młodych oraz wszystkich zaproszonych gości. Tego dnia wszystko powinno być dopięte na ostatni guzik. Ważne, by podczas imprezy nie zabrakło dobrego jedzenia i alkoholu – trzeba brać to pod uwagę podczas zamawiania cateringu oraz trunków.

Weselny stół

Przed wyborem sali warto zapytać jej właścicieli o to, na jakich zasadach mogą być obecne napoje wyskokowe. Niektóre restauracje wymagają zakupu procentów we własnym barze, inne pobierają korkowe, jeszcze inne zgadzają się na alkohol załatwiony przez państwa młodych.

Podczas zaopatrywania się w trunek warto pamiętać o tym, że musi on pochodzić z legalnego źródła, czyli posiadać akcyzę. Nie można podawać na weselu tego wytwarzanego w domu, ze względu na bezpieczeństwo gości. Wódka musi być kupiona z dobrego i sprawdzonego źródła, takiego jak na przykład: https://alkoholehurtowo.pl/produkt/wodka-absolut-vodka-05l/. Żeby butelki wyglądały estetycznie, można zastosować na nich spersonalizowane etykiety czy kokardki. Wygląda to całkiem ciekawie i świadczy o zaangażowaniu państwa młodych w przygotowania.

Ile alkoholu na wesele?

Ilość alkoholu na wesele powinna być dobrze przemyślana – lepiej kupić więcej opakowań, niż narażać się na to, że trunków zabraknie. Standardowo liczy się 1-2 butelki wódki na osobę podczas jednego dnia zabawy, warto aby na imprezie pojawiło się również wino. Jeśli napój procentowy jest w dobrej cenie, to warto kupić 10-15 sztuk w zapasie, by nie martwić się o to, że podczas uroczystości go zabraknie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Ile mogą kosztować nowe opony?
Ile mogą kosztować nowe opony?
Zakup nowych opon samochodowych nie jest małym wydatkiem. Jednak ze względu na bezpieczeństwo, komfort i niskie spalanie paliwa powinniśmy dokonywać […]
Ostatnie wpisy