Rekonstrukcja brwi i makijaż permanentny – przeciwwskazania do wykonywania zabiegu

Rekonstrukcja brwi i makijaż permanentny – przeciwwskazania do wykonywania zabiegu
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis

Makijaż permanentny, w tym rekonstrukcja brwi, zyskuje sobie coraz szersze grono wielbicielek i to całkiem zasłużenie. Interesują się nim zwłaszcza kobiety, które ze względu na charakter pracy muszą szczególnie dbać o wygląd zewnętrzny, ale takie rozwiązanie równie dobrze sprawdza się u osób z niewielkimi umiejętnościami w dziedzinie wizażu. Efekt końcowy jest naturalny i pięknie wydobywa rysy twarzy. Czy nowoczesna technika zadziała w każdych warunkach?

Brwi i oczy jak malowane

Omawiana metoda niewątpliwie ułatwia życie, ale nie wolno zapominać, iż jest przede wszystkim zabiegiem kosmetycznym. Każdorazowo potencjalna klientka powinna być obsługiwana w pełnym komforcie i przy zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa. Istnieje szereg przeciwwskazań, z którymi należy się zapoznać, zanim jeszcze zdecydujemy się na taką formę upiększenia. Największe ograniczenia obejmują okres ciąży i karmienia piersią. Trwały makijaż często wiąże się z wykorzystywaniem barwników, delikatnym nakłuwaniem lub przecinaniem skóry, nawet wtedy, gdy chodzi tylko o delikatne przyciemnienie powiek albo dodanie kreski imitującej eyeliner. Z podobnych powodów powinnyśmy się wstrzymać, gdy mamy świeże rany lub zaognione stany zapalne w okolicy oczu i brwi. W takich wypadkach procedurę odkładamy do momentu całkowitego wygojenia uszkodzeń.

To nie jedyny problem dla pań z cerą skłonną do wyprysków. Zabiegu nie przeprowadza się w trakcie przyjmowania izotretynoiny, która mogłaby wywołać niepożądaną reakcję uczuleniową. Łuszczyca w rejonie twarzy, nadmiernie rozszerzone naczynka na powiekach, wreszcie tendencja do tworzenia się bliznowców są wyjątkowo niewskazane, kiedy chcemy wykonać makijaż permanentny oczu. Jakąkolwiek ingerencję w naskórek konsultujemy z lekarzem prowadzącym, inaczej mogłoby dojść do nieopatrznego rozniesienia ognisk chorobowych. Ten sam schemat działania tyczy się rekonstrukcji, choćby sculptingu polegającego na doklejaniu pojedynczych kosmyków ze sztucznego włosia. Kobietom poszukującym szczególnie trwałych rezultatów poleca się raczej microblading.

Dokładniejsze informacje na temat tego typu możliwości wypełnienia brwi można znaleźć tutaj: https://www.permanentny.com/co-to-jest-microblading. Zabieg opiera się na ręcznym domalowywaniu poszczególnych włosków, co daje wrażenie naturalnego pigmentu w miejscach, w których dotychczas go nie było. Dzięki temu poprawiamy też kształt samego łuku brwiowego. Pamiętajmy, że oczy i brwi tworzą ramę dla twarzy. Umiejętne ich podkreślenie może optycznie unieść policzki i odciążyć opadające powieki, a zatem odmłodzić nas o przynajmniej kilka lat.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak budować markę za pomocą reklam?
Jak budować markę za pomocą reklam?
Reklama polega na kreowaniu wśród odbiorców takich doświadczeń, które sprawiają, że chcą współdziałać z Twoją marką. Im lepiej rozumiesz to, […]
Ostatnie wpisy