Śmierć bliskiego – czym zajmie się zakład pogrzebowy?

Śmierć bliskiego – czym zajmie się zakład pogrzebowy?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Śmierć naszych najbliższych to zawsze spory cios, który powoduje zwykle żal, smutek i rozpacz. Nie ma chyba osoby, która byłaby gotowa na śmierć swojej mamy, taty czy partnera. Mimo ogromnej pustki należy zająć się pogrzebem, aby godnie pochować zmarłego. Jak to zrobić i w czym pomoże nam zakład pogrzebowy? Sprawdźmy. 

Po pierwsze odbierane jest ciało z wskazanego miejsca takiego jak na przykład szpital czy dom. Następuje przewiezienie go do chłodni, gdzie będzie czekało na pochówek. W międzyczasie rodzina spotyka się z pracownikami danej firmy pogrzebowej w celu omówienia wszystkich możliwości związanych z załatwieniem formalności, formą płatności, czy organizacją ceremonii. Pracownicy tłumaczą wszystko z wielką starannością, dokładnością, cierpliwie i kompetentnie, aby bliscy wiedzieli co należy zrobić i jak to będzie wyglądało. Planuję się szczegółowo każdy etap pochówku, zgodnie z wizją i życzeniem zleceniodawcy, aby ceremonia była właściwa i na odpowiednim poziomie. Pracownikom zakładu pogrzebowego przekazywane są pisemne pełnomocnictwa do wystąpienia przed odpowiednimi stosowanymi instytucjami i urzędami, w których załatwiane są takie sprawy jak zasiłek pogrzebowy, który pokrywa koszty pochówku.

Jakie usługi wykonuje zakład pogrzebowy?

W wykazie usług zakładu pogrzebowego są ujęte wszystkie możliwe aspekty pogrzebu. Są to między innymi takie działania, jak przygotowanie, ubranie ciała do pogrzebu, sprowadzenie zwłok z zagranicy bądź przewiezienie ich w kraju, poprawa wyglądu, a także inne różnorodne usługi związane z przedmiotami i czynnościami mającymi na celu sprawić, aby ceremonia pochówku była godna i pełna szacunku zarówno dla zmarłego, jak i dla jego bliskich. Zakłady pogrzebowe oferują bardzo duży wybór trumien, klepsydr, urn. Istnieje także możliwość zorganizowania ceremonii religijnej w każdym wyznaniu lub w formie świeckiej, a także zamówienia oprawy muzycznej, kwiatów, jak i również wynajęcie mistrza ceremonii, który wyręcza rodzinę w czasie pogrzebu. Wszystkie opisane wyżej usługi oferują specjaliści, dostępni pod adresem https://www.kulmapogrzeby.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Czym w firmie zajmują się kadry i płace?
Czym w firmie zajmują się kadry i płace?
Zakładając firmę, rzadko rozmyślamy o tworzeniu działów odpowiedzialnych za poszczególne zadania. Na początku jesteśmy szefem, pracownikiem fizycznym, księgowym, kadrowym i […]
Ostatnie wpisy