Remont łazienki – co musi się w niej znaleźć?

Niezależnie od tego, czy planujesz generalny remont łazienki czy tylko jej delikatne odświeżenie, należy się do tego właściwie przygotować. Jak zatem rozpocząć remont łazienki? Przede wszystkim od projektu. To właśnie opracowanie przestrzeni i urządzanie pomieszczenia zagwarantuje, że praca przebiegnie szybko i skutecznie. Jeśli tylko metraż na to pozwala, warto podzielić przestrzeń na funkcjonalne strefy, oddzielając między innymi część kąpielową od toalety i umywalki. Warto również przemyśleć, jakie wyposażenie będzie się tam znajdować. Najważniejsze są oczywiście wanna i sedes.

Opcjonalnie zamiast wanny można zamontować prysznic. W przypadku rodzin z małym dzieckiem idealnie sprawdzi się taki z głębszym brodzikiem. Dodatkowo należy uwzględnić umywalkę, dzięki której można wygodnie wykonywać codzienne czynności higieniczne. Co jeszcze powinno się znaleźć w każdej łazience?

Dodatki mają znaczenie

Montując umywalkę czy wannę, nie sposób pominąć baterie łazienkowe Grohe, które łączą zarówno funkcjonalność, jak i estetyczne wykonanie. W ten sposób świetnie komponują się zarówno z klasycznym, jak i nowoczesnym wnętrzem. Coraz większą popularność zdobywają też baterie termostatyczne, które gwarantują maksymalne bezpieczeństwo, jak i komfort w czasie kąpieli. System bazuje na mieszaniu ciepłej i zimnej wody, dzięki czemu w krótkim czasie można uzyskać optymalną temperaturę. To jednak nie wszystko. Warto jeszcze uwzględnić detale takie jak: lustra, ozdoby, kosze lub pudełka ozdobne.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

2 × 2 =