Jakie cechy ma fotel gamingowy?

Osoby, które na poważnie zajmują się graniem i z tego względu spędzają przed komputerem przynajmniej kilka godzin dziennie, dbają nie tylko o monitor, który nie będzie nadmiernie szkodził ich oczom, ale też o siedzisko zabezpieczające ich kręgosłup. Jest ono przystosowane w taki sposób, by można było jak najbardziej komfortowo oddawać się swojej pasji.

Odpowiednie podparcia

Pozostawanie przez długi okres czasu w jednej pozycji może powodować ból w odcinku lędźwiowym pleców, a także odczuwalny dyskomfort w kończynach i bóle głowy. By temu zapobiec, fotele dla graczy są profilowane w taki sposób by podpierać kręgosłup i odciążać ręce oraz nogi. Z tego względu są wykonywane z materiałów dopasowujących się do ciała, w tym często ze skóry syntetycznej lub tkaniny, która będzie przy okazji tworzywem przewiewnym (oddychającym).

Oprócz ustawienia wysokości oraz obrotowego mocowania, fotele gamingowe wyposażone są przeważnie w regulowane podłokietniki oraz specjalne poduszki na wysokości pleców oraz szyi, które odciążają newralgiczne części kręgosłupa i nie powodują odczuwania niewygody przy dłuższym użytkowaniu. Również te elementy są często regulowane, co stanowi dodatkowy atut.

Estetyka

To na co jeszcze zwracają uwagę gracze to kwestie estetyczne, stąd na rynku znajdziemy modele w wielu kolorach i wariantach. Często są to czerwone wstawki, jak na przykład w popularnych fotelach z serii Gorgon dostępnych na https://pro-gamer.pl/kategoria/fotele-gamingowe/seria-gorgon/.
Niektórzy producenci decydują się też na haftowane napisy z hasłami nawiązującymi do gier lub świata motoryzacji, na przykład modeli samochodów, co nadaje siedzeniom unikalnego charakteru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

osiem + dziesięć =