Rodzaje mopów – który z nich sprawdzi się najlepiej do sprzątania dużych powierzchni?

Rodzaje mopów – który z nich sprawdzi się najlepiej do sprzątania dużych powierzchni?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Mop to podstawowe narzędzie, jakie pomaga nam utrzymać czystość. Mycie podłóg za jego pomocą jest sprawne, a przede wszystkim komfortowe, ponieważ pozwala na zachowanie wyprostowanej postawy. Na rynku możemy znaleźć wiele modeli, które różnią się materiałem wykorzystanym do produkcji końcówki myjącej oraz jej kształtem. Wyróżnić można: mopy klasyczne, czyli sznurkowe lub paskowe, a także płaskie czy obrotowe. Ich końcówki wykonane są z bawełny lub delikatnej, ale trwałej mikrofibry. Wybierając najlepszy dla nas, powinniśmy zwrócić uwagę na rodzaj podłogi oraz jej powierzchnię. Inne sprawdzą się w mieszkaniach, w których znaczną część podłogi zajmują meble, a inne na większej przestrzeni.

Szybkie i efektywne sprzątanie

Sprzątanie dużych powierzchni może być nużące, dlatego warto sięgnąć po sprzęt, który pomoże nam sprawnie uporać się z tym zadaniem. Doskonałym wyborem w takim przypadku jest mop płaski. Sprawdza się on zarówno w domach, jak i w przestrzeniach biurowych. Dokładnie czyści i pozostawia bez smug zarówno panele, jak i płytki. Po skończonej pracy w prosty i dokładny sposób możemy wyczyścić końcówkę z zebranego kurzu, ponieważ łatwo można ją zdemontować i wyprać w pralce.

Ciekawą propozycją są także płaskie modele wyposażone w spryskiwacz. Dzięki temu sprawdzają się nie tylko do sprzątania całej powierzchni, lecz także doraźnego usuwania zabrudzeń. W takiej sytuacji nie musimy każdorazowo napełniać wiadra wodą z detergentem. Za jednym naciśnięciem możemy spryskać konkretne miejsce, a następnie przetrzeć je do czysta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak bezpiecznie wybielić zęby?
Jak bezpiecznie wybielić zęby?
Warto decydować się na zabiegi wybielania, które są przeprowadzane profesjonalnym sprzętem przez specjalistów, ponieważ bezpieczne wybielanie zębów gwarantuje piękny uśmiech […]
Ostatnie wpisy