Różnice między wiertarkami,a wkrętarkami

Różnice między wiertarkami,a wkrętarkami
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Gdy kupujemy elektronarzędzia, które mają nam pomóc przy domowych pracach, często nie wiemy, na co konkretnie się zdecydować. Dziś sprawdzimy, jakie są różnice i podobieństwa pomiędzy wiertarką i wkrętarką. Dowiemy się, do jakich prac nada się konkretne urządzenie oraz jakie mają one parametry. Mamy nadzieję, że dzięki temu ułatwimy dokonanie wyboru.

Typowe zastosowania wkrętarek

Wkrętarki niemal zawsze zasilane z są akumulatora. Powoduje to, że pod nogami nie plączą się nam przewody, możemy też używać ich tam, gdzie w ogóle nie ma dostępu do 230 V. Urządzenie najczęściej wykorzystuje się do wkręcania śrub, np. podczas montażu mebli. Przyda się także podczas prac przy samochodzie, ponieważ dzięki dodatkowej przejściówce będzie możliwość wykorzystania kluczy nasadowych. Większość wkrętarek posiada głowicę, która pozwala zamocować również wiertło. Jednak z powodu niskiej mocy, wiercenie może odbywać się w miękkich materiałach, takich jak drewno lub plastik. Na stronie https://akumocny.pl/ znajdziemy różne przykładowe urządzenia tego typu.

Kiedy potrzebna będzie wiertarka?

Jeśli mamy zapotrzebowanie na dużą moc, na przykład w celu przewiercenia betonu, potrzebny będzie poważny sprzęt. Urządzenia o mocach przekraczających kilkaset wat występują wyłącznie w wersji zasilanej z prądu sieciowego. Słabsze egzemplarze mogą być jednak zasilane także z baterii, co daje nam sporo zalet. Wiertarki i wkrętarki można nierzadko stosować do tych samych prac jak choćby wkręcanie śrub. Trzeba tylko pamiętać, że konieczna jest wtedy płynna regulacja obrotów silnika, jednak znakomita ilość sprzedawanych dziś wiertarek już ją posiada.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak wybrać idealną sukienkę wieczorową?
Jak wybrać idealną sukienkę wieczorową?
Każda kobieta powinna posiadać w szafie co najmniej jedną elegancką sukienkę, którą będzie mogła założyć na różne imprezy wieczorowe z […]
Ostatnie wpisy