W jaki sposób wykonywane są nadruki na szkle?

W jaki sposób wykonywane są nadruki na szkle?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wszyscy chcemy, aby nasze wnętrza wyglądały ładnie. Dlatego szukamy różnych akcesoriów, pomagających udekorować pomieszczenia. Ostatnio popularne stają się obrazy tworzone na szkle. Warto zatem dowiedzieć się, jak powstają tego typu dzieła.

Nadać indywidualny charakter

Obrazy powstające na szkle to ciekawy sposób na udekorowanie pokoju. Tego typu elementy dodają bowiem naszym wnętrzom niezwykłego charakteru. Na powierzchni materiału możemy wydrukować, zarówno nasze zdjęcia, jak i różnego rodzaju grafiki. Jedną z technologii wykorzystywanych do tworzenia nadruków są tusze UV.

W tym przypadku obraz powstaje najczęściej na szkle o grubości około 6 milimetrów. Początkowo na jego tylnej stronie wykonuje się tzw. biały poddruk na specjalnym gruncie. W ten sposób zabezpieczamy grafikę przed zarysowaniami, a także możemy uzyskać efekt głębi i ostrości tworzonego nadruku. Następnie za pomocą tuszów światłoutwardzalnych nakłada się właściwy obraz. Tym samym powstaje produkt, który prezentuje się niezwykle efektownie, a dodatkowo jest bardzo odporny na działanie wszelkiego rodzaju czynników atmosferycznych. Obecnie na rynku mamy okazję znaleźć grafiki stworzone za pomocą popularnych druków cyfrowych. Oprócz tego, ciekawym sposobem jest również druk ceramiczny, oferowany przez niektóre firmy jak np. https://mlsystem.pl/ink-jet-ceramiczny/. Dzięki tej technologii możemy lepiej odwzorowywać, chociażby kolory pastelowe. Co więcej, w używanych tuszach nie ma metali ciężkich, dlatego drukowanie w ten sposób, jest przyjazne dla środowiska naturalnego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kompletu pościeli?
Na co zwrócić uwagę podczas zakupu kompletu pościeli?
Pościel w ogromnym stopniu przyczynia się do właściwego i komfortowego snu, dlatego jej wybór trzeba odpowiednio przemyśleć. Na rynku dostępny […]
Ostatnie wpisy