Rzeczy, które pomagają zabezpieczyć dom przed owadami

Rzeczy, które pomagają zabezpieczyć dom przed owadami
sposob-na
Dom i wnętrze
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Najlepszym sposobem na ochronę domu przed insektami jest utrzymanie domu w czystości. Pozbądź się wszelkich odpadów spożywczych w kuchni i umyj naczynia po użyciu, a także wyczyść szafki i półki. Utrzymuj również podłogi odkurzone i mopowane regularnie, aby usunąć wszelkie okruchy i inne zanieczyszczenia, które mogą przyciągać szkodniki.

Używaj naturalnych środków odstraszających owady wokół domu

Możesz użyć olejków eterycznych takich jak miętowy, eukaliptusowy lub czosnkowy w butelce z rozpylaczem i zastosować go wokół drzwi i parapetów, gdzie widzisz wchodzące owady. Te olejki ładnie pachną, ale są też wystarczająco silne, aby odpychać owady. Możesz również dodać kilka kropli olejków eterycznych do wody i rozpylić to na ziemi wokół domu. Zapach będzie trzymał owady z dala, ale nie będzie utrzymywał się długo.

Sprawdź szczelność mieszkania

Upewnij się, że nie ma dziur lub pęknięć wokół drzwi lub okien, gdzie owady mogą wejść do domu przez te otwory. Jeśli to konieczne, wypełnij wszelkie luki kauczukiem lub innymi uszczelniaczami, aby nie mogły dostać się do domu przez te pęknięcia. Możesz również zamontować moskitiery producent tego typu zabezpieczeń przed owadami zapewni Ci brak komarów lub innych owadów wlatujących przez okno.

Zamontuj lampę na owady

Ten rodzaj lampy emituje promienie ultrafioletowe, które mogą odstraszać owady. Możesz kupić taką w lokalnym sklepie z narzędziami i podłączyć ją do gniazdka elektrycznego. Chociaż jest to dobre rozwiązanie do odstraszania owadów, ważne jest, aby pamiętać, że lampa będzie działać tylko wtedy, gdy jest włączona. Jeśli zapomnisz ją włączyć, komary i inne owady latające nadal będą mogły dostać się do domu przez otwarte okna lub drzwi.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Na czym polega dieta hCG?
Na czym polega dieta hCG?
Dieta hCG jest niskokalorycznym, wysokobiałkowym planem odchudzania. Wymaga spożywania tylko 500 kalorii dziennie przez dwa tygodnie, po czym następuje faza […]
Ostatnie wpisy