Silniki jednofazowe – jakie zalety posiadają ?

Silniki jednofazowe – jakie zalety posiadają ?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Silniki jednofazowe to najpopularniejsze silniki stosowane obecnie w przemyśle. Wykorzystywane są do wszelkiego rodzaju zastosowań, od małych pomp i wentylatorów po duże silniki elektryczne. Sprawdzone silniki jednofazowe znajdziemy m.in. pod wskazanym adresem internetowym https://kmp-pol.pl/silniki/1-fazowe/.

Do zalet silników jednofazowych należą:

Niższy koszt

Silniki jednofazowe są tańsze niż silniki trójfazowe. To czyni je atrakcyjną opcją dla wielu zastosowań. Są one również tańsze w utrzymaniu, ponieważ nie trzeba się martwić o dodatkowe komponenty (jak kondensator w silniku indukcyjnym z rozruchem kondensatorowym). Silniki jednofazowe są bardziej wydajne niż silniki trójfazowe, ponieważ mają mniej magnesów, a zatem mniejsze straty żelaza.

Mniej skomplikowane okablowanie

Okablowanie silnika jednofazowego jest znacznie prostsze niż silnika trójfazowego. Potrzebujesz tylko jednego zestawu przewodów, aby podłączyć go do źródła zasilania, co oznacza, że jest mniej rzeczy, które mogą pójść źle z nim. Ponadto, jeśli potrzebujesz więcej mocy niż to, co może zapewnić sam silnik, to wystarczy dodać kolejny silnik jednofazowy.

Prostszy system sterowania

System sterowania silnika jednofazowego jest znacznie prostszy niż silnika trójfazowego, ponieważ są tylko dwa zaciski napięcia zamiast trzech i oba kontrolują ten sam kierunek obrotów. Zmniejsza to ilość okablowania potrzebnego do wykonania połączeń między sterownikiem a silnikiem i upraszcza usuwanie usterek, gdy coś pójdzie nie tak z systemem (ponieważ jest mniej części zaangażowanych).

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Produkty do wybielania zębów – co można stosować w domu?
Produkty do wybielania zębów – co można stosować w domu?
Uśmiech niczym z reklamy, to cel i marzenie wielu osób. W końcu jest on uważany za naszą wizytówkę. Dlatego nie […]
Ostatnie wpisy