Teneryfa – jakie zakątki są warte zwiedzenia?

Teneryfa – jakie zakątki są warte zwiedzenia?
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Teneryfa to jedna z najpiękniejszych Wysp Kanaryjskich. Urzeka cudowną przyrodą naturalną, którą podziwiać można godzinami. Do tego jest tam nowoczesna infrastruktura turystyczna, dzięki której na udany wypoczynek mogą liczyć zarówno miłośnicy wspinaczek, jak i fani biernego leżakowania. Coś dla siebie znajdą ludzie młodzi i rodziny z małymi dziećmi. Jeśli kogoś kusi Teneryfa wycieczki fakultatywne to świetny sposób zwiedzenia wyspy i poznania jej uroków. Co warto na niej zobaczyć?

Przede wszystkim przyroda

Kilkusetletnie drzewa, majestatyczne klify i górujące nad wyspą wulkany otwierają listę naturalnych atrakcji Teneryfy. Odwiedzając tę część archipelagu, nie sposób nie zachwycić się urokiem przyrody. Udało się ją bowiem zachować w bardzo dobrym stanie, zwłaszcza biorąc pod uwagę zainteresowanie branży turystycznej. Niemal połowa wyspy znajduje się pod ochroną z uwagi na ogromną wartość tutejszej fauny i flory. Jednak ma ona coś do zaoferowania także pasjonatom historii. Zainteresuje ich z pewnością lokalny port, a także mniejsze i większe miasteczka z zabytkowymi starówkami.

Odwiedzającym taką wyspę jak Teneryfa wynajem samochodu przyda się szczególnie. Nie ma ona co prawda jakiejś wyjątkowo dużej powierzchni, ale z uwagi na mnogość atrakcji własny środek transportu na pewno okaże się praktycznym rozwiązaniem. Szczególnie gdy podróżuje się z dziećmi czy osobami starszymi. Tym ostatnim największa wyspa archipelagu także przypadnie do gustu z uwagi na łagodny klimat, pyszne jedzenie i różne możliwości wypoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Zasady bezpieczeństwa które należy zachować w trakcie górskich wędrówek
Zasady bezpieczeństwa które należy zachować w trakcie górskich wędrówek
Chodzenie po górach to pasja wielu ludzi w różnym wieku. I nie ma się co temu dziwić, z górskich szlaków […]
Ostatnie wpisy