Urządzanie pokoju dziecięcego – pomysły i porady

Urządzenie pokoju dziecięcego to niesamowita przyjemność i w dodatku świetna zabawa. Jeśli nasza pociecha jest starsza, zdecydowanie powinna uczestniczyć w wyborze mebli czy dodatków. Wszak to dziecko będzie tam spędzało najwięcej czasu, dlatego ważne jest urządzenie pokoju tak, żeby to jemu sprawiło najwięcej przyjemności.

Aby pokój naszego dziecka był przytulny i urządzony w fajnym stylu warto zastosować kilka trików i pomysłów:

  • Łóżko dziecięce dość fajnie wygląda jako piętrowe z drabinką lub schodkami i z meblami, szafą lub biurkiem na dole. Tym samym oszczędza miejsce w reszcie pokoju.
  • Meble dziecięce powinny być dobrane do wielkości pokoju. Czasem wystarczy duża szafa, a czasem zestaw mebli z komodami. Możemy wybrać lustro, oczywiście pamiętajmy czy nasz maluch jest w odpowiednim wieku, aby zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa.
  • Pufa jest dość wygodna i fajnie wygląda, można wkomponować ją w każde pomieszczenie.
  • Huśtawka lub fotel wiszący jest świetnym miejscem do odpoczynku dla każdego, uwielbiany przez dzieci jak i dorosłych.
  • Warto zastosować kolory stonowane, pastelowe i kontrastowe. Jaskrawe ostre odcienie nie pozwolą się skupić dziecku i będą go rozpraszały.
  • Dywan powinien mieć antypoślizgowe maty, aby nie przesuwał się po całym pokoju.

    Pokój dziecka to jego królestwo, pamiętajmy aby umeblować go w zależności od upodobań dziecka. Wszystkie meble powinny być bezpieczne i zabezpieczone, aby nie spadły i nie przygniotły dziecka. To bardzo ważne, aby o tym pamiętać. Dodatkowo wszelkie dekoracje warto umieścić w niedużej ilości, aby nie zagracić pokoju i zostawić przestrzeń i dobry styl.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwadzieścia − siedem =