Urządzanie pokoju dziecięcego – pomysły i porady

Urządzanie pokoju dziecięcego – pomysły i porady
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Urządzenie pokoju dziecięcego to niesamowita przyjemność i w dodatku świetna zabawa. Jeśli nasza pociecha jest starsza, zdecydowanie powinna uczestniczyć w wyborze mebli czy dodatków. Wszak to dziecko będzie tam spędzało najwięcej czasu, dlatego ważne jest urządzenie pokoju tak, żeby to jemu sprawiło najwięcej przyjemności.

Aby pokój naszego dziecka był przytulny i urządzony w fajnym stylu warto zastosować kilka trików i pomysłów:

  • Łóżko dziecięce dość fajnie wygląda jako piętrowe z drabinką lub schodkami i z meblami, szafą lub biurkiem na dole. Tym samym oszczędza miejsce w reszcie pokoju.
  • Meble dziecięce powinny być dobrane do wielkości pokoju. Czasem wystarczy duża szafa, a czasem zestaw mebli z komodami. Możemy wybrać lustro, oczywiście pamiętajmy czy nasz maluch jest w odpowiednim wieku, aby zapewnić mu maksimum bezpieczeństwa.
  • Pufa jest dość wygodna i fajnie wygląda, można wkomponować ją w każde pomieszczenie.
  • Huśtawka lub fotel wiszący jest świetnym miejscem do odpoczynku dla każdego, uwielbiany przez dzieci jak i dorosłych.
  • Warto zastosować kolory stonowane, pastelowe i kontrastowe. Jaskrawe ostre odcienie nie pozwolą się skupić dziecku i będą go rozpraszały.
  • Dywan powinien mieć antypoślizgowe maty, aby nie przesuwał się po całym pokoju.

    Pokój dziecka to jego królestwo, pamiętajmy aby umeblować go w zależności od upodobań dziecka. Wszystkie meble powinny być bezpieczne i zabezpieczone, aby nie spadły i nie przygniotły dziecka. To bardzo ważne, aby o tym pamiętać. Dodatkowo wszelkie dekoracje warto umieścić w niedużej ilości, aby nie zagracić pokoju i zostawić przestrzeń i dobry styl.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Kolorowe skarpety, czyli niech nogi poddadzą się odrobinie szaleństwa
Kolorowe skarpety, czyli niech nogi poddadzą się odrobinie szaleństwa
Kolorowe skarpetki pojawiły się na rynku już parę lat temu. Do dzisiaj jednak ich popularność nie słabnie i wciąż zachęca […]
Ostatnie wpisy