Wybieramy legowisko dla psa

Zwolenników spania z czworonogami we własnym łóżku jest wiele, mimo że nie wszyscy chcą się do tego przyznać. Jednak każdy pies powinien znać swoje miejsce w domu, którym wcale nie powinno być łóżko właściciela. Właśnie dlatego na rynku akcesoriów dla zwierząt bardzo popularne są legowiska, które z powodzeniem zastąpić mogą miękką pościel. Jak więc wybrać odpowiednie legowisko dla swojego psa, by zapewnić mu maksymalny komfort?

Rozmiar ma olbrzymie znaczenie

Kwestia najistotniejsza, na którą każdy posiadacz psiego przyjaciela musi zwrócić uwagę. Wielkość legowiska powinna być przede wszystkim dopasowana do gabarytów psa w taki sposób, by dać mu swobodę ruchu podczas spania i wylegiwania się. Konieczne jest więc dokładne zmierzenie psa od głowy do podstawy ogona.

Nie będzie błędem zaopatrzenie się w nieco większy produkt, ale należy pamiętać, że zbyt duża przestrzeń może spowodować, że czworonóg nie będzie czuł się bezpiecznie. Na https://www.amibelle.pl/legowiska-dla-psa-c-60_104.html legowiska są dostępne w różnych rozmiarach.

Materiał

Wybierając legowisko dla swojego psa, należy także wziąć pod uwagę materiał, z którego zostało ono wykonane. Miękka w dotyku tkanina pozwoli pupilowi czuć się w pełni komfortowo i wygodnie. Warto wybrać materiał odporny na drapanie, ale także łatwy do czyszczenia. Jako wypełnienie posłania większość producentów stosuje silikonowe kulki, dzięki którym legowiska są sprężyste i nie odkształcają się pod wpływem ciężaru.

Kolory i motywy

Najmniej istotną sprawą jest wygląd psiego legowiska. Jednak jeśli właściciel jest estetą to gama kolorów i motywów jest na tyle obszerna, że każdy z pewnością znajdzie coś odpowiedniego. Mimo wszystko najważniejsze jest, by zapewnić czworonogowi pełną wygodą nie tylko podczas spania, ale także w czasie krótkiego odpoczynku.

Artykuł przygotowany we współpracy z Amibelle.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × cztery =