Wyciągi narciarskie i Ty – kilka pomysłów na sportową rekreację w Zakopanem

Wyciągi narciarskie i Ty – kilka pomysłów na sportową rekreację w Zakopanem
sposob-na
Hobby Podróże Sport
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wyjazd w góry zazwyczaj kojarzy się z wypoczynkiem aktywnym. Swobodny dostęp do wyciągów, a także do tras zjazdowych pozwala na pełne wykorzystanie urlopu zimowego. Warto jednak zaznaczyć, iż oprócz zjazdów na nartach czy snowboardzie tereny górskie proponują turystom wiele innych, równie interesujących atrakcji. Jaką formę rekreację zatem wybrać, gdy wyciągi narciarskie zostaną już zamknięte lub gdy po prostu planujemy dzień wolny od zjeżdżania?

Zakopane i jego turystyczne możliwości

Aktywność sportowa i rekreacja w Zakopanem to nie tylko tak popularne wśród Polaków narty. Miasto to ma w zanadrzu inne sposobności do uprawiania sportu. Do tych bardziej oryginalnych, acz cieszących się rosnącym zainteresowaniem należą chociażby skutery śnieżne. Na terenie Zakopanego otwarte są wypożyczalnie tych pojazdów, zajmujące się również organizacją wypraw w typie snow safari (w ofercie są, między innymi, eventy firmowe, integracyjne oraz przejażdżki dla mniejszych grup i dzieci). Z kolei Szymoszkowa Ski Resort to znany ośrodek narciarski, a jednocześnie kąpielisko geotermalne, które stanowić może uzupełnienie wieczoru po całodziennym szusowaniu.

Kolejnymi wartymi uwagi pomysłami na sportową rekreację w Zakopanem są bardziej standardowe formy rozrywki, między innymi: liczne kręgielnie, squash, siłownie czy nietypowy pośród tego grona zorbing. Jest to zjazd w dwuosobowej, plastikowej kuli sferycznej, polecany entuzjastom większej dawki adrenaliny. Wybierając się do Zakopanego warto już wcześniej zadbać o zakwaterowanie.

Jedną z polecanych opcji noclegowych są dobrze usytuowane apartamenty w typie dostępnych pod tym adresem: http://apartamentyzakopane.pl/apartamenty/panorama-koscielisko. Jeśli zależy nam na walorach estetycznych, dobrze będzie postawić na obiekty z panoramicznymi widokami. Te zapewnią nam pozytywne wrażenia, nawet podczas odpoczynku.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Cięcie blach laserem – na czym polega?
Cięcie blach laserem – na czym polega?
Cięcie laserem blach stalowych i aluminiowych to obecnie wyjątkowo popularna metoda obróbki w szeroko rozumianym przemyśle. W procesie tym wykorzystuje […]
Ostatnie wpisy