Zasobnik ciepłej wody – jaki wybrać?

Zasobnik ciepłej wody – jaki wybrać?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Wybór pojemności zasobnika ciepłej wody to bardzo ważna kwestia. W przypadku, gdy będzie on zbyt mały, nie będzie w stanie dostarczyć odpowiednich ilości wody do mycia oraz kąpieli. Z kolei, gdy będzie za duży, wpłynie to znacząco na wzrost kosztów jego eksploatacji.

Co trzeba mieć na uwadze kupując zasobnik?

Pojemność zasobnika należy przede wszystkim dostosować do ilości osób, jaka zamieszkuje dany dom. Należy również zwrócić uwagę na to, z ilu punktów będzie pobierana woda w tym samym czasie. Najłatwiejszy sposób to określenie pojemności zbiornika na podstawie jednoczesnego zużywania wody przez dwa największe punkty. W przypadku domu z dwiema łazienkami, takimi punktami będą wanna oraz prysznic.

Wybierając zasobnik należy mieć również na uwadze sposób podgrzewania przez niego wody. Na rynku istnieje bowiem szereg rozwiązań w tym zakresie. Do najpopularniejszych zbiorników zaliczane są zbiorniki warstwowe oraz z wężownicą. Wężownica jest długą rurą w postaci spirali. Umieszcza się ją w dolnej części zasobnika. W trakcie podgrzewania przepływa przez nią woda o wysokiej temperaturze pochodząca z kotła, przekazująca ciepło do wody użytkowej. Dobrej jakości zasobnik powinien posiadać dużą moc wężownicy oraz cechować się wysokim stopniem wytrzymałości. Oprócz tego powinny być wyposażone w anodę magnezową. Zapobiega ona bowiem korozji. Bardzo ważna jest również obecność króćca spustowego oraz króćca cyrkulacji ciepłej wody. Tego typu rozwiązania zapewniają bowiem szybkie podgrzanie wody w przypadku, gdy będzie miała miejsce współpraca z dobrze wybranym kotłem.

Artykuł napisany we współpracy z Chelchowski – firmą oferującą kompleksową obsługę w produkcji urządzeń i instalacji grzewczych .

Szukasz domowego hydroforu do studni? Sprawdź ofertę firmy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak się prawidłowo odchudzać?
Jak się prawidłowo odchudzać?
Odchudzanie to gorący temat zwłaszcza wśród kobiet w okresie poprzedzającym lato. Istnieje szereg metod, które pozwalają efektywnie schudnąć, lecz pytanie […]
Ostatnie wpisy