Zawód grafika – zadania jakie przed nim stoją i potrzebne narzędzia pracy

W ostatnim czasie zainteresowanie obszarami IT systematycznie rośnie i obecnie jest to jedna z najbardziej rozrastających się gałęzi usług. Zawód informatyka jest bardzo dobrze opłacanym, a jednocześnie pożądanym wykształceniem na rynku pracy. Nie bez powodu więc jest tak oblegany przez młodzież podejmującą naukę w szkole średniej, bądź wyższej. Jednak poza programistą, sławę zyskuje również zawód grafika komputerowego, który łączy w sobie zarówno zdolności informatyczne, jak i artystyczne. 

Praca grafika 

Przede wszystkim graficy komputerowi znajdą zatrudnienie w mediach oraz agencjach reklamowych, czy wszelakich wydawnictwach. Do ich zadań należy głównie obróbka obrazów. Poza nią jest jeszcze tworzenie wizualizacji, logotypów, bannerów, ulotek, plakatów, okładek książek lub czasopism. Nie bez powodu przecież graficy posiadają wiele specjalizacji. Ich umiejętności przydadzą się wszędzie, gdzie potrzebne jest stworzenie, bądź zmodyfikowanie obrazu. Praca w zawodzie grafika jest typem pracy, która nie ogranicza wykonującego. Graficy niebędący zatrudnieni w konkretnej firmie nie będą mieli problemu z sukcesywnym założeniem i prowadzeniem własnej działalności specjalizującej się w usługach grafiki komputerowej.

Narzędzia przydatne grafikowi

Ze względu na wymagania jakie postawione są przed grafikami, muszą oni używać profesjonalnego oprogramowania, które im sprosta. Niedopuszczalne są tu wszystkie programy, które nie pozwolą w pełni wykonać zlecenia w jednym programie. Jednym z programów polecanych przez profesjonalnych grafików jest Affinity, dostępne m.in. za pośrednictwem witryny https://itmedia.pl/kategoria-produktu/oprogramowanie/producent-aplikacji/affinity/. Jego możliwości pozwalają na pracę na zdjęciach, samodzielne tworzenie obrazów oraz tworzenie m.in. gazet. 

Drugim powszechnie polecanym oprogramowaniem jest Adobe Illustrator, który wykorzystywanym jest już na etapie szkół średnich jako program, na którym uczniowie poznają techniki zawodu grafika komputerowego. Z jego pomocą wykonanie banerów, grafik drobnych oraz wielkoformatowych staje się przyjemne i proste.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

dwa + dwa =