Biuro księgowe – jakie spełnia funkcje?

Biuro księgowe – jakie spełnia funkcje?
sposob-na
Finanse i rynek
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Biuro rachunkowe jest częścią organizacji, która wykonuje funkcje księgowe. Biuro rachunkowe jest odpowiedzialne za sporządzanie sprawozdań finansowych, prowadzenie ksiąg rachunkowych i innych kont księgi głównej.

Funkcje wykonywane przez biuro rachunkowe są następujące:

Sporządzanie sprawozdań finansowych 

Podstawową funkcją biura rachunkowego jest sporządzanie sprawozdań finansowych. Sprawozdanie finansowe przygotowywane przez firmę powinno być dokładne i wiarygodne. Sprawozdania finansowe są przygotowywane regularnie, np. co kwartał, co pół roku i co rok, w zależności od wymagań potrzeb biznesowych.

Prowadzenie ksiąg rachunkowych 

Prowadzenie ksiąg rachunkowych oznacza zapisywanie transakcji w księdze pierwotnych zapisów, a następnie księgowanie ich w księgach rachunkowych zgodnie z ich charakterem. Księgi rachunkowe dzielą się na dwa rodzaje, tj. księgę główną i księgę pomocniczą. Te dwa typy mają różne cechy charakterystyczne i dlatego dla każdego typu transakcji prowadzone są oddzielne księgi. Ogólnie rzecz biorąc, istnieją trzy rodzaje kont transakcyjnych, a mianowicie: aktywa, pasywa i kapitał. Aktywa dzielą się dalej na aktywa obrotowe i aktywa trwałe, natomiast pasywa dzielą się na zobowiązania krótkoterminowe i zobowiązania długoterminowe. Z drugiej strony kapitał można podzielić na kapitał wpłacony i kapitał zapasowy itp.

Jeśli chcesz poznać więcej korzyści jakie wynikają z korzystania z usług specjalistów, to koniecznie sprawdź witrynę internetową: https://www.biurogetek.pl/.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Ile kosztują domki dla lalek?
Ile kosztują domki dla lalek?
Od małego do dużego Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów domków dla lalek. Od zupełnie małych i prostych do dużych, […]
Ostatnie wpisy