Z czym zwrócić się do biura rachunkowego?

Prowadzenie działalności gospodarczej to bardzo duże przedsięwzięcie oraz wyzwanie. Z jednej strony zyskujemy ogromną samodzielność, ale też spada na nas ogromną odpowiedzialność. Bardzo ważnym aspektem prowadzenia firmy są rozliczenia finansowo-księgowe, ponieważ dzięki prawidłowo prowadzonym księgom wiemy w jakiej kondycji finansowej jest firma, czy możemy sobie pozwolić na inwestycje, podwyżki dla pracowników, czy mamy dla odmiany ciąć koszty i zacząć oszczędzać.

Czy warto prowadzić księgowość samodzielnie czy lepiej zwrócić się do biura rachunkowego?

Wiele zależy od wielkości firmy oraz od ogólnej wiedzy na temat prowadzenia spraw księgowych. Należy mieć świadomość, że nieprawidłowo sporządzone sprawozdanie finansowe, czy też błędy w obliczeniu podatku mogą narazić firmę na poważne sankcje karno-skarbowe, które mogą rzucić się ciemnym światłem na funkcjonowanie firmy, a w skrajnych przypadkach prowadzą do jej zamknięcia. W związku z tym, jeżeli firma nie jest na tyle duża, żeby było zasadne zatrudnienie księgowej warto rozważyć biuro rachunkowe Poznań.

Biuro księgowe w Poznaniu Grunwald w prawidłowy sposób zaewidencjonuje zdarzenia gospodarcze w księgach i na podstawie danych złoży stosowne deklaracje do urzędu skarbowego. Do biura rachunkowego warto również zwrócić się z prowadzeniem spraw kadrowo-płacowych oraz rozliczeniem z ZUS oraz GUS. Orzecznictwo jest na tyle zawiłe, a prawo tak często się zmienia, że najlepszym wyjściem jest oddanie niektórych spraw w ręce fachowców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

cztery × 4 =