Jakie są typy szamb?

Jakie są typy szamb?
sposob-na
Przemysł i technika
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Czym jest szambo?

Szambo to wodoszczelny zbiornik, który łączy się z systemem odwadniania domu. Jest on zakopany w ziemi, ale nie należy go mylić ze studnią, która pobiera wody gruntowe i umieszcza je z powrotem w ziemi.

Szambo służy do oczyszczania ścieków domowych. Składają się one z dwóch części: zewnętrznego osadnika gnilnego, do którego trafiają ścieki z domów, oraz wewnętrznego osadnika gnilnego, w którym bakterie rozkładają substancje stałe zawarte w ściekach. Ścieki z wewnętrznego osadnika gnilnego są odprowadzane pod niskim ciśnieniem do pola rozdzielczego w celu dalszego oczyszczania poprzez absorpcję lub ewapotranspirację (parowanie i transpirację roślin).

Istnieją trzy główne rodzaje szamb:

Szamba betonowe

Są one wykonane z betonu i mają bardzo długą żywotność. Większość szamb betonowych wytrzymuje nawet 100 lat lub więcej, ale są one droższe w instalacji niż inne rodzaje szamb. Wymagają również więcej konserwacji, ponieważ mają cieńszą ścianę niż zbiorniki polietylenowe.

Jeśli szukasz takiego rozwiązania, to szamba betonowe Częstochowa, jest miastem, w którym znajdziesz wielu specjalistów z tej branży.

Szamba polietylenowe 

Szamba polietylenowe są lekkie i niedrogie, ale nie trwają tak długo jak betonowe. Mogą przetrwać od 20 do 50 lat, w zależności od jakości konstrukcji i tego, jak dobrze je utrzymujesz.

Szamba stalowe 

Szamba stalowe są bardzo trwałe, ale są też ciężkie i drogie. Zazwyczaj wytrzymują od 30 do 50 lat zanim będą wymagały wymiany.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Koce i narzuty – niezbędniki w każdej sypialni
Koce i narzuty – niezbędniki w każdej sypialni
Koce, pledy i narzuty to coś, co sprawia, że każde pomieszczenie w domu staje się bardziej przytulne i zapraszające do […]
Ostatnie wpisy