Cień do powiek a kolor oczu – jak dobierać barwy kosmetyku?

Cień do powiek a kolor oczu – jak dobierać barwy kosmetyku?
sposob-na
Człowiek i styl
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Każda kobieta stara się wykonywać makijaż pod względem własnego typu urody. Są kolory w których czujemy się lepiej oraz takie w  których czujemy się zdecydowanie gorzej. Jest to spowodowane faktem, iż każdy z nas może być zakwalifikowany do danego typu i podtypu kolorystycznego. Można wyszczególnić typy takie jak: wiosna, lato, jesień lub zima. Makijażowe „pory roku” mogą się ze sobą mieszać, wówczas jedna osoba może mieć cechy dwóch typów, z których jeden będzie mocno dominujący.

Odpowiedni styl, kolor oraz intensywność

Podstawą podczas analizy kolorystycznej jest podział na ciepły lub zimny typ kolorystyczny. Podczas takiej analizy, bierze się pod uwagę kolor skóry, włosów oraz oczu. Oczy w sposób szczególny skupiają na sobie uwagę i poprzez dobrze wykonany makijaż – powinny być mocno podkreślone.

Aby w sposób profesjonalny dobrać odpowiednie kolory, warto mieć urozmaicone możliwości kolorystyczne. Nie jest możliwe zakupienie wszelkiej gamy kolorów, gdy większość z nich nas nie interesuje. Są jednak pewne kolory bazowe oraz „konieczne”, które powinny być w posiadaniu każdej kobiety, która ceni sobie ekskluzywny i bezkonkurencyjny make-up. Dlatego uważa się paletę Makeup Revolution za produkt flagowy. Posiada ona wszelkie potrzebne kolory, a ich napigmentowanie jest w stanie umożliwić uzyskanie różnorodnej intensywności odcieni. Przy jej użytkowaniu możliwe jest uzyskanie efektu naturalnego makijażu, glamour, smokey-eye, geometrycznego lub słowiańskiego czy też wielu innych technik.

Przykładowo do oczu niebieskich pięknie będą pasować odcienie zieleni, czerni, brązu, beżu, a nawet srebra i złota. Dobrze wkomponuje się też pudrowy róż. 

W przypadku oczu zielonych/szarych, panie odnajdą się w kolorze brązu, złota, beżu, niebieskim lub srebra. Dobry efekt uzyskamy również w czerni oraz mocnej, wręcz neonowej zieleni.

Oczy brązowe i piwne lubią kolory zarówno ciemne jak i jasne. Kontrastowe złoto, srebro, biel, beż, brąz, błękit, zieleń oraz róż – sprawdzą się idealnie.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Jak sprawdza się stan metalowych konstrukcji?
Jak sprawdza się stan metalowych konstrukcji?
Badanie wizualne i za pomocą spektrometru Konstrukcje metalowe wykorzystuje się m.in. do budowy mostów, dachów, hal magazynowych, czy też różnego […]
Ostatnie wpisy