Co powinno znajdować się w mieszkaniu alergika?

Co powinno znajdować się w mieszkaniu alergika?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Dla osób cierpiących na alergię, każde wyjście z domu może wiązać się z przykrymi objawami. Przebywanie w pracy czy na zewnątrz może wymagać przyjmowania leków łagodzących dolegliwości. Jeżeli dobrze przygotujemy swoje mieszkanie, może być dla nas oazą, nawet jeśli dokucza nam alergia.

Jak urządzić mieszkanie dla alergika?

Urządzając mieszkanie, w którym mają być ograniczone alergeny, najlepiej postawić na minimalizm. Wszelkie bibeloty, ciężkie zasłony, dywany, tapicerowane meble, będą zbierać kurz i utrudniać codzienne funkcjonowanie. Książki, ramki ze zdjęciami czy ozdoby, z którymi nie możemy się rozstać najlepiej umieścić w zamykanych witrynach. Podłogi powinny być pokryte płytkami i panelami łatwymi do umycia.

Jakie sprzęty będą pomocne?

Codzienne sprzątanie jest kluczowe w usuwaniu nadmiaru kurzu z mieszkania. Najlepiej sprzątać używając odkurzacza wodnego lub ze specjalnymi filtrami dla osób uczulonych. Przydatny może być także nawilżacz powietrza z funkcją oczyszczania. W łazience warto zadbać o dobry wentylator, tak by zapobiec namnażaniu się grzybów i pleśni.

Jak zadbać o sypialnię?

Sypialnia dla alergika to miejsce szczególne. Łóżko jest miejscem, gdzie gromadzą się duże ilości pozostałości naszego naskórka, na którym żerują roztocza. Odchody roztoczy są jedną z przyczyn nieprzyjemnych objawów u osób uczulonych. Ilość roztoczy można ograniczyć, stosując poduszki i kołdry antyalergiczne. Dzięki specjalnemu wypełnieniu uniemożliwiają one funkcjonowanie roztoczom. Pod łóżkiem powinna być wolna przestrzeń umożliwiająca cyrkulację powietrza i sprzątanie. A co z pościelą? Najlepiej wybrać poszewki bawełniane i prać je co tydzień w temperaturze 60 stopni.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Gdzie szczególnie mogą mieć swoje zastosowanie zasuwy drzwiowe?
Gdzie szczególnie mogą mieć swoje zastosowanie zasuwy drzwiowe?
Standardowe zamki drzwiowe mogą okazać się niewystarczające, aby zapewnić optymalne poczucie bezpieczeństwa i zyskać pewność. że drzwi zewnętrzne nie mogą […]
Ostatnie wpisy