Salon połączony z jadalnią – jak go urządzić?

Salon połączony z jadalnią – jak go urządzić?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Nasze domostwa stale przechodzą ewolucję. Podczas planowania architektury teraźniejszych mieszkań coraz częściej rekomendowane jest połączenie salonu z jadalnią. Takie rozwiązanie tworzy otwartą przestrzeń, która doskonale spełnia wiele zadań.

Niezbędne meble

Jak sprytnie urządzić pomieszczenie, które ma być jednocześnie jadalnią i salonem? W części poświęconej kulinarnym przyjemnościom warto umieścić stół z nogami toczonymi. Jego stylowa sylwetka wygląda bardzo atrakcyjnie w jadalni. Tłoczone nogi od razu wpadają w oko gościom, którzy mają zaawansowaną wiedzę o modnych meblach. Dookoła stołu powinny zostać rozstawione stylowe krzesła. Ich ilość powinna być wyższa niż liczba mieszkańców, aby mogły pomieścić również gości. W obszarze reprezentującym salon muszą na pewno znaleźć się meble wypoczynkowe. Mogą to być przykładowo sofy glamour, które w tym momencie są uważane za szczyt wyrafinowanego gustu. Obok sofy można z powodzeniem postawić dodatkowe fotele. Większość salonów wykorzystuje połączenie wymienionych mebli. Oczywiście zarówno sofa jak i fotele powinny bezwzględnie zostać utrzymane w identycznej stylistyce. Salon często służy do oglądania telewizji, dlatego powinien zawierać podłużną szafkę, na której można postawić odbiornik oraz dalsze urządzenia elektroniczne. O klimacie pokoju rozstrzyga także oświetlenie. Salon to centralny punkt mieszkania, stąd powinien wykorzystywać wiele źródeł światła. System oświetlenia musi pozwalać na zaciemnienie części pomieszczenia, kiedy nie korzysta się akurat z całej dostępnej powierzchni.

Salon połączony z jadalnią to wyśmienity projekt, jednak jego powodzenie mocno zależy od tego, jak ostatecznie urządzimy całe pomieszczenie. To meble i dodatki decydują o jego finalnym charakterze.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Płyty meblowe – z czego warto wykonać meble?
Płyty meblowe – z czego warto wykonać meble?
W naszych czasach płyty meblowe należą do bardzo popularnych materiałów, z których wytwarza się różnorakie meble. Szczególnie często wykorzystuje się […]
Ostatnie wpisy