Co to jest ekogroszek?

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek jest sposobem na ogrzewanie, który jest nie tyle relatywnie tani, ale także ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Mówiąc bardziej konkretnie: ekogroszek to paliwo stałe, które uzyskuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. Nie jest to jednak każdy węgiel, a jedynie taki o pewnych właściwościach: ma być wysokokaloryczny, a także charakteryzować się określonym składem (niska zawartość siarki, mało wody i substancji o niskiej spiekalności oraz niepalnych).

Jednak ten środek opałowy nie nadaje się do każdego pieca, co jest niezwykle ważne, a jedynie do niskoemisyjnych piecy z podajnikiem retortowym, czyli tak zwanych kotłów retortowych (inne określenie na nie to kotły „bez-rusztowe”). Kotły te stosuje się do ogrzewania nie tylko domów jedno, ale także wielorodzinnych, wielkich budynków komunalnych, przemysłowych, ale także elektrociepłowni w charakterze peryferyjnego źródła ciepła.

Jakie są najważniejsze zalety kotłów retortowych i ekogroszku? Przede wszystkich należy wśród nich wymienić dużo mniejszą od przeciętnej emisję szkodliwych substancji (zwanych gazami cieplarnianymi), bardzo wysoką sprawność, oscylującą w granicach aż 80 – 85 procent, co zapewnia mniejsze zużycie energii i tym samym niższe koszty rachunków za prąd, a także to, że praca kotła ogrzewającego lokal czy budynek jest całkowicie zautomatyzowana – wystarczy jedynie raz na kilka dni usuwać popiół z pieca, a także dosypywać paliwo, całą resztę procesów wykonuje za nas sam piec.

Bogatą gamę opału, a w tym ekogroszku sklep internetowy Sambudrol oferuje w bardzo dobrych cenach. Jeśli szukasz innego opału, to nie problem. Możesz dostać pellet drzewny, drewno kominkowe, czy węgiel orzech ceny są przystępne dla każdego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

jeden × 5 =