Co to jest ekogroszek?

Co to jest ekogroszek?
sposob-na
Mieszkanie
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Co to jest ekogroszek?

Ekogroszek jest sposobem na ogrzewanie, który jest nie tyle relatywnie tani, ale także ekologiczny i przyjazny dla środowiska naturalnego. Mówiąc bardziej konkretnie: ekogroszek to paliwo stałe, które uzyskuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. Nie jest to jednak każdy węgiel, a jedynie taki o pewnych właściwościach: ma być wysokokaloryczny, a także charakteryzować się określonym składem (niska zawartość siarki, mało wody i substancji o niskiej spiekalności oraz niepalnych).

Jednak ten środek opałowy nie nadaje się do każdego pieca, co jest niezwykle ważne, a jedynie do niskoemisyjnych piecy z podajnikiem retortowym, czyli tak zwanych kotłów retortowych (inne określenie na nie to kotły „bez-rusztowe”). Kotły te stosuje się do ogrzewania nie tylko domów jedno, ale także wielorodzinnych, wielkich budynków komunalnych, przemysłowych, ale także elektrociepłowni w charakterze peryferyjnego źródła ciepła.

Jakie są najważniejsze zalety kotłów retortowych i ekogroszku? Przede wszystkich należy wśród nich wymienić dużo mniejszą od przeciętnej emisję szkodliwych substancji (zwanych gazami cieplarnianymi), bardzo wysoką sprawność, oscylującą w granicach aż 80 – 85 procent, co zapewnia mniejsze zużycie energii i tym samym niższe koszty rachunków za prąd, a także to, że praca kotła ogrzewającego lokal czy budynek jest całkowicie zautomatyzowana – wystarczy jedynie raz na kilka dni usuwać popiół z pieca, a także dosypywać paliwo, całą resztę procesów wykonuje za nas sam piec.

Bogatą gamę opału, a w tym ekogroszku sklep internetowy Sambudrol oferuje w bardzo dobrych cenach. Jeśli szukasz innego opału, to nie problem. Możesz dostać pellet drzewny, drewno kominkowe, czy węgiel orzech ceny są przystępne dla każdego.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Rekomendowane
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Mosiądz i mleczne szkło – kilka słów o modzie na styl retro
Właściwie w każdej dziedzinie życia, w której mamy do czynienia z designem i sztuką użytkową, natknąć się możemy na różne […]
Co możemy podarować kobietom w Dniu Kobiet?
Co możemy podarować kobietom w Dniu Kobiet?
Ponieważ niedługo obchodzony jest Dzień Kobiet, przygotowaliśmy listę prezentów, które można podarować żonie, mamie lub siostrze. Dzień ten obchodzony jest […]
Ostatnie wpisy